Рейтинг «Forbes»: Найбагатший мільярдер — мексиканець
Вчора ввечері американський журнал «Forbes» опублікував рейтинг найбагатших людей світу. За підсумками 2010 року мексиканський мільярдер Карлос Слім утримав титул найбагатшої людини у світі.
Вчора ввечері американський журнал «Forbes» опублікував рейтинг найбагатших людей світу. За підсумками 2010 року мексиканський мільярдер Карлос Слім утримав титул найбагатшої людини у світі, передає newsru.ua.
Статок Сліма оцінюється в 74 мільярди доларів, за рік він зумів стати «найприбутковішим» зі світових багачів, примноживши своїй капітал більш ніж на 20 мільярдів доларів. Це абсолютний рекорд багатства з того часу, як його стали підраховувати в сучасному світі.
Титан телекомунікаційного ринку Слім торік став першим в історії рейтингу неамериканцем, який піднявся на вершину піраміди мільярдерів за останніх 16 років. Розмір його статку, за оцінкою видання, торік складав 53,5 мільярда доларів, і за рік збільшився на 18,5 мільярдів доларів.
Другу і третю позицію за традицією утримали засновник «Microsoft» Білл Гейтс з 56 мільярдами доларів та інвестиційний гуру Уоррен Баффет з 50 мільярдами доларів.
Експерти «Forbes» зазначають, що такі непереконливі результати легендарних американських бізнесменів пояснюються їх великими витратами на благодійність.
В порівнянні з минулим роком дещо змінився склад першої «десятки» супербагачів світу. У ній з’явилося одне нове ім’я: американка Крісті Уолтон (10-те місце, спадкоємиця імперії «Wal-Мart» — мережі роздрібних магазинів), статок якої оцінюється в 26,5 млрд. доларів. У торішньому рейтингу «Forbes» вона займала 12 сходинку.
Серйозно поліпшив позиції власник компанії «Louis Vuitton Moet Hennessy» (LVMH), француз Бернар Арно, який з капіталом в 41 млрд. доларів посів четверте місце (торік — сьоме місце).
Залишилися в «десятці» і ще п’ять мільярдерів — голова американської компанії «Oracle» Лоуренс Еллісон (5 місце, 39,5 млрд. доларів); власник найбільшої у світі сталеливарної компанії, яка придбала «Криворіжсталь», індієць Лакшмі Міттал (6-те місце, 31,1 млрд. доларів); власник корпорації з продажу одягу «Inditex Group», іспанець Амансіо Ортега (7-ме місце, 31 млрд.); бразильський гірничодобувний магнат Айк Батіста (8-ме місце, 30 млрд. доларів).
Відразу на п’ять позицій опустився глава індійської компанії «Reliance Industries» Мукеш Амбані, що обіймав рік тому 4-те місце. Тепер він розташувався на 9-й сходинці рейтингу з 27 млрд. доларів.
Видання відзначає, що ніколи не оперувало цифрами, які оприлюднено в нинішньому рейтингу. Всього у світі налічується 1209 доларових мільярдерів, стверджує журнал. В сукупності вони володіють капіталом у розмірі 4,5 трильйона доларів.
Це майже третина економіки США, яка поки утримує за собою статус супердержави світу, і виробляє близько чверті світового ВВП.
Список найбагатших людей світу, що видається журналом «Forbes» протягом 25 років, у 2010 році поповнився 214 прізвищами. Середній капітал фігурантів списку складає 3,7 мільярда доларів проти 3,5 мільярдів торік.
Як пише видання, найбільший приріст забезпечили країни БРІК — звідти виходять 108 з 214 новачків рейтингу. Більше ста власних мільярдерів є в США (413), Китаї (115) і Росії (101).
Майже всі ринки, що розвиваються, показали зростання, але особливо швидко багатіє Азіатсько-тихоокеанський регіон. Тут живе 332 мільярдери, на 98 більше, ніж торік. Сполучені Штати досі поза конкуренцією, але поступово здають позиції. Лише 6% американських мільярдерів цього року — новачки, проти 47% в Китаї або 30% — у Росії.
Минулий рік став роком абсолютних рекордів для співтовариства найбагатших громадян планети.
Українських мільярдерів в списку найбагатших людей планети цього року «Forbes» налічив вісім, тоді як торік їх було п’ятеро.
Найвищу планку — 39-те місце — посів Ринат Ахметов, що заробив свої статки на вугіллі і сталі. У порівнянні з минулим роком 44-річний бізнесмен потроїв свій статок: у 2011 році експерти видання оцінили його «вартість» в 16 мільярдів доларів, а в 2010 — лише у 5,2 мільярда.
На 336-му місці в списку мільярдерів розташувався власник трубопрокатної компанії 50-річний Віктор Пінчук з 3,3 мільярдами доларів.
459-те місце поділили між собою банкіри Ігор Коломойський і Геннадій Боголюбов, статки яких оцінюють в 2,5 млрд.
Наймолодший мільярдер України — Костянтин Жеваго — опинився на 488-й позиції за 2,4 мільярда, зароблені на залізній руді та банках.
Агропромисловець Юрій Косюк увійшов до списку на 833-му місці з 1,5 млрд.
Ще два бізнесмена, що займаються агропромисловістю, посіли 1057 і 1140 місця — Андрій Веревський та Олег Бахматюк відповідно.