Як зміцнити судини

Як зміцнити судини

Багато серйозних і небезпечних захворювань починаються з хвороб судин.

Джерело: Відомості

Судинна система людини складається з капілярів, вен і артерій. Від їх стану повністю залежить стан здоров'я людини. То які ж функції вони виконують, і навіщо їх необхідно зміцнювати?

Капілярами називають мікроскопічні кровоносні судини, які доставляють харчування до кожного м'язового волокна, кожної клітинки нашого організму. Якщо скласти їх протяжність в тілі людини, то вийде кілька кілометрів. Шкіра та її мікросудинна система є показниками імунітету організму. Наприклад, трофічні виразки на ногах свідчать про порушення мікроциркуляції крові, зниження доставки поживних та захисних речовин в місця ураження.

Тромбування капілярів зменшує обсяг мікросудинної мережі. В результаті капіляри "засипають" і, якщо їх не стимулювати, то цей процес стає причиною багатьох захворювань. Більш того, старість визначається як висихання організму, зважаючи на поступове закриття капілярів, появи висохлих клітинних ділянок та гальмування життєвих процесів.

Способи зміцнення капілярів

Першочерговим способом зміцнення мережі капілярів є інтенсивні фізичні навантаження на організм. Чим довше людина зберігає фізичну активність, тим краще у неї буде капілярне кровопостачання.

Масаж всіх видів також є стимулюючим фактором, особливо корисний масаж з використанням іпплікатора Кузнєцова, який викликає сильний приплив крові до шкірного покриву. Рекомендується його регулярне вживання, починаючи від хребта і закінчуючи шкірою чола, обличчя, підборіддя.

Вельми дієві контрастні обливання, а ще краще ефект від лазні з віником. Віниковий масаж є відмінною гімнастикою для капілярів.

Ефективним засобом профілактики захворювань судин є скипидарні ванни, які надають місцеву подразнюючу і антисептичну дію. Одночасно відбувається розкриття капілярів і пожвавлення кровообігу у всьому тілі.

Артерії

Серцевий м'яз живлять вінцеві або коронарні артерії, які з віком стають як і капіляри, дуже уразливими. Тому їх необхідно омолоджувати і зміцнювати.

Причини втрати еластичності артерій

Головна біда артерій - це ожиріння, в результаті якого стінки артерій покриваються бляшками холестерину, втрачають свою пружність, в стінках з'являються рубці і дефекти. Це процес атеросклерозу.

Способи очищення артерій

Для очищення і зміцнення стінок артерій рекомендується приймати настій квіток глоду, водний настій арніки гірської, спиртову настоянку березових бруньок, настій кукурудзяних рилець, атеросклеротичні збори, що складаються з кульбаби, м'яти, буркуну, споришу, звіробою і брусничного листя.

Особливу увагу слід приділити зниженню ваги і організації правильного режиму праці і відпочинку. Необхідно щодня заповнювати дефіцит фізичного навантаження. І неважливо, що це буде: плавання, ходьба, біг підтюпцем або прогулянки. Судинах необхідне тренування.

Loading...