Останні роки через хвороби Маргарет Тетчер майже не виходила на люди

Останні роки через хвороби Маргарет Тетчер майже не виходила на люди

Маргарет Тетчер стала найвідомішим главою британського уряду після Вінстона Черчилля, і попри часом шалену непопулярність, протрималась у кріслі прем’єра 11 років.

Джерело: Відомості

Маргарет Тетчер стала найвідомішим главою британського уряду після Вінстона Черчилля, і попри часом шалену непопулярність, протрималась у кріслі прем'єра 11 років.

«Дім має бути центром, але не межею світу жінки», — так вважала жінка, якій вдалося перевернути світ, йдеться в сюжеті ТСН.

Ставши прем'єром, «залізна леді», як охрестила її радянська преса, рішуче взялась за економічні реформи. Жінка, яка розуміється на управлінні своїм домом, розуміє як керувати країною, говорила вона. Найменше Тетчер непокоїлась про свій рейтинг і заради економічного зростання скорочувала витрати на соціальну сферу та урізала дотації.

У 1990 році у Лондоні спалахнув справжній бунт проти запровадженого Тетчер подушного податку, який мали заплатити навіть найбідніші: якщо грошей немає, його треба було відпрацювати.

Відмовившись йти на поступки ірландським сепаратистам, Тетчер мало не загинула під час замаху на неї. у 1984-му ІРА організувала вибух у готелі, де зупинилась Тетчер. Та вже наступного дня, як нічого й не було, Тетчер відкрила конференцію, на яку приїхала.

Тетчер однією з перших на Заході підтримала реформи Михайла Горбачова. Напередодні розпаду СРСР Тетчер побувала у Києві і виступила перед тоді ще радянськими депутатами: «Ви обрали шлях від тоталітарзму до відповідпальності за свою свободу».

Тетчер на 10 років пережила свого чоловіка. В останні роки вона перенесла кілька інсультів і до останнього боролась із віковим слабоумством. Через хвороби майже не виходила на люди. Вона не хотіла, щоб її бачили безпорадною. Проте її запам'ятають якою завгодно, але не слабкою.

Loading...