Австрія відправляє війська на кордон Сербії та Угорщини
Австрія готується до нової навали мігрантів.
Австрія направила 60 військовослужбовців на кордон Угорщини з Сербією, яка, як відомо, не входить до ЄС, повідомляє The Local.
Міністерство оборони Австрії заявило, що солдати не будуть озброєні і не братимуть участі в перехопленні людей, які намагаються проникнути повз прикордонні огородження Угорщини з Сербією.
Угорщина вже зазнала критики з боку правозахисних груп через нібито погане поводження з біженцями і відмову прийняти частину з величезної кількості біженців, які прибули в Європу в 2015 році.
Розмістившись на Го́дмезевашаргейі поблизу Сегед на південному сході Угорщини спочатку на шість місяців, австрійські сапери допоможуть будувати дороги і зводити контейнери.
Міністр оборони Австрії Ханс Петер Доскозіл заявив, що країнам ЄС необхідно зробити більше, щоб захистити свої кордони, тому що в угоді ЄС з Туреччиною щодо мігрантів «проявляються тріщини».
«На мій погляд, тріщини в цій угоді починають себе проявляти, — заявив Доскозії журналістам Oe1 public radio. У нас є вікно часу в Європі, протягом якого потрібно себе організувати, перш ніж настане колапс угоди».
«Тому це правильно, і настав час, щоб ... держави-члени ЄС визнали це і почали протистояти цій проблемі, потрібно бути готовим діяти самотужки», — зазначив політик.
За умовами угоди між ЄС і Туреччиною, що набула чинності з березня, Анкара погодилася прийняти назад мігрантів, які дісталися до Греції. В обмін на кожного нелегального мігранта, повернутого до Туреччини, ЄС приймає біженців, які вже знаходяться в цій країні.
Однак Греція повільно відправляє мігрантів назад до Туреччини. Афіни кажуть, що це відбувається тому, що багато хто з них звернулися за наданням притулку. А це означає, що вони не можуть бути переміщені, поки їхні заяви не будуть розглянуті.
Крім того Греція скаржиться, що ЄС не зміг надати додаткову допомогу, як було обіцяно, і розділити тисячі мігрантів по всьому союзу.
Афіни хочуть передати частину з майже 16 000 мігрантів на своїх островах на материк, але стикаються з опозицією з боку партнерів по ЄС, які побоюються відродження масового руху мігрантів на північ. Про це в понеділок заявив міністр міграції Греції Яніс Музалас.