Бідні країни прийняли понад половину біженців

Бідні країни прийняли понад половину біженців
Мігранти на острові Лесбос, Греція / Фото: REUTERS/Giorgos Moutafis/File Photo

Про це йдеться в звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International.

Джерело: Відомості

Більше половини переміщених осіб у світі взяли десять країн, сумарна частка яких в світовому ВВП становить лише 2,5%, повідомляє агентство RFI. Про це йдеться в звіті міжнародної правозахисної організації Amnesty International, яка засуджує «егоїзм багатих країн».

Правозахисники відзначають, що багаті країни демонструють «повну відсутність політичної волі та відповідальності», перекладаючи на плечі всього 10 країн, частка яких в світовому ВВП становить менше 2,5%, прийом 56% біженців на планеті.

Йорданія прийняла найбільше — близько 2,7 мільйона — людей, що рятуються від військових дій або переслідувань. За нею йдуть Туреччина, яка прийняла близько 2,5 мільйона біженців, Пакистан (1,6 мільйона) і Ліван (1,5 мільйона).

Найбідніші країни — Ефіопія, Кенія, Уганда та інші — також взяли у себе сотні тисяч біженців.

«Ця ситуація за своєю природою нестерпна і піддає мільйони чоловік, які рятуються від воєн і переслідувань в таких країнах, як Сирія, Південний Судан, Афганістан і Ірак, нестерпним стражданням і злидням», — заявляє правозахисна організація.

У приклад Amnesty International призводить Великобританію, яка з 2011 року погодилася прийняти на своїй території всього вісім тисяч сирійців, і Йорданію (населення якої в десять разів менше, ніж у Великобританії, а ВВП становить всього 1,2% від британського), яка прийняла 655 тисяч сирійських біженців.

Звіт Amnesty International заснований на цифрах Управління Верховного комісара ООН у справах біженців. 

Loading...