ООН частково визнала свою провину в поширенні холери на Гаїті

ООН частково визнала свою провину в поширенні холери на Гаїті
Учасник акції протесту проти місії ООН в столиці Гаїті Порт-о-Пренс, 18 листопада 2010 року. / Фото: REUTERS/Allison Shelley/File Photo

Через шість років після спалаху епідемії холери на Гаїті ООН визнала свою провину в її поширенні. Щоправда, поки лише частково.

Джерело: Відомості

В організації, як і раніше відкидають звинувачення жертв, згідно з якими саме блакитні каски завезли на острів холеру. З 2010 року від неї померли 10 000 людей, повідомляє агентство RFI.

«За цей рік ООН переконалася в необхідності зробити крок вперед в тому, що стосується її відповідальності за поширення епідемії і страждання людей», — заявив агентству France-Presse представник організації Франхан Хак.

«Це перемога для народу Гаїті», — відреагував Маріо Жозеф, глава міжнародного адвокатського бюро. Правда, правозахисники говорять поки лише про часткову перемогу. Вони вимагають не тільки визнання, публічних вибачень, а й виплати компенсацій жертвам епідемії, а також інвестицій у водну інфраструктуру країни.

Перші випадки зараження були зафіксовані в 2010 році біля притоки річки Артібоніт, поблизу якої, в місцевості Міребале, базувалася місія блакитних касок ООН з Непалу. Медики стверджують, що саме вони зливали в річку фекальні води.

У 2011 році близькі жертв подали скаргу в Нью-Йорк, де знаходиться штаб-квартира ООН. Однак вона була відхилена через імунітет, яким користується організація. Є ризик того, що і зараз вимоги виплатити репарації будуть відхилені. «Юридична позиція ООН з цього питання не змінилася», — цитує France-Presse представника генерального секретаря ООН Пан Гі Муна.

Холера є одним фз головних викликів для Гаїті. У 72% жителів досі немає в будинку туалетів, трохи менше половини не мають доступу до питної води. Прогнози вчених тривожні.

У своїй останній доповіді, опублікованій 4 серпня, французький епідеміолог Рено Піару зазначив, що з січня по червень 2016 року було зафіксовано понад 20 000 випадків зараження і 200 смертей. Їхня кількість може дійти до 500 осіб через сезон дощів, який в цьому році може тривати до грудня.

В останній раз епідемія холери на Гаїті спалахнула в 1960 році.

Loading...