Кримінальні досягнення Олімпійських ігор 2016 року в Ріо

Кримінальні досягнення Олімпійських ігор 2016 року в Ріо

На охорону порядку під час Олімпійських та Паралімпійських ігор влада Бразилії виділила 2,9 млрд реалів (близько $ 880 млн).

Джерело: Відомості

Незважаючи на посилений контроль з боку правоохоронних органів, в Ріо-де-Жанейро майже кожен день відбуваються напади грабіжників на учасників та гостей Олімпіади, повідомляє Quibbll.

На забезпечення безпеки під час Олімпійських та Паралімпійських ігор влада Бразилії виділили 2,9 млрд реалів (близько $ 880 млн). Загалом охорону порядку на Іграх в Ріо-де-Жанейро 85 000 забезпечують осіб. Крім поліції штату, задіяні сухопутні сили, ВМС і поліцейські з інших штатів. Кількість працівників військової поліції на вулицях Ріо-де-Жанейро під час проведення Олімпіади збільшено на третину — до 14 000 співробітників.

Проте в питаннях безпеки Олімпіада залишається найскладнішою, заявив представник МОК. Події почалися за кілька днів до початку Олімпіади та тривають майже кожен день. Напередодні Ігор, 29 липня, в підвалі одного з будинків в Олімпійському селищі сталася пожежа. Спочатку загорілося сміття, після чого відбулося задимлення сходових проходів. Через те, що сталося, евакуювали спортсменів збірної Австралії, які жили в цьому будинку. Ніхто не постраждав.

У день відкриття Олімпіади, за кілька годин до початку церемонії, в Ріо-де-Жанейро відбулися масові заворушення: кілька тисяч бразильців, незадоволених високою ціною на квитки, вийшли з акцією протесту до стадіону Маракана —  місця початку торжества. Учасники акції протесту спалили національний прапор Бразилії, демонструючи своє обурення «процвітаючою в країні корупцією».

Вони заявили, що не згодні з використанням бюджетних коштів на організацію Олімпіади. Протестувальники поводилися агресивно, і поліція застосувала сльозогінний газ і шумові гранати, причому кілька людей були госпіталізовані з травмами і отруєнням.

У перші дні Олімпіади в Ріо ледь не застрелили прес-аташе збірної Нової Зеландії Діану Добсон.

Військова куля калібром 5,56 мм пробила тент медіапалатки в Кінному центрі в Ріо, в якому перебувала Добсон (отвір на фото в правому верхньому куті). Через кілька днів поліція Ріо-де-Жанейро затримала підозрюваного в стрілянині. Поліцейські в ході розслідування дійшли висновку, що той, хто стріляв, цілив в поліцейський диліжанс.

Грабіжників не бентежить ні посилення поліцейського контролю, ні збільшення кількості камер відеоспостережень на вулиці і в небі над Ріо-де-Жанейро. Так, в Олімпійському селищі та на інших олімпійських об'єктах додатково розміщені 2000 камер відеоспостереження. Також фото і відео передають і камери високої роздільної здатності, встановлені на восьми вертольотах і спеціальних аеростатах.

Наприклад, увечері 14 серпня Банда, переодягнених грабіжників в поліцейських, напала на чотирьох американських плавців, в тому числі й на шестиразового олімпійського чемпіона Райана Лохте, який виграв у Ріо золото в естафеті 4 по 200 м вільним стилем. Спортсмени поверталися на таксі в Олімпійське селище. Автомобіль був зупинений озброєними людьми, які представилися як співробітники поліції. Злочинці зажадали у спортсменів гроші та інші особисті речі.

«Один із хлопців дістав пістолет, звів курок і приставив мені ствол до чола. Він сказав: «Лягай». Я підняв руки і вирішив, що так вже й бути. Він забрав наші гроші, взяв мій гаманець, але залишив мені телефон і документи», — розповів Лохте в інтерв'ю The Guardian.

Факт озброєного пограбування плавців підтвердив Національний олімпійський комітет США і представник МОК.

На початку серпня агентство Reuters повідомило про те, що на одній з магістралей Ріо-де-Жанейро між олімпійськими об'єктами невідомими був обстріляний автобус з журналістами. Двоє людей отримали незначні порізи від розбитого скла. «Ми були обстріляні. Ми могли чути стрілянину з пістолета», — розповів американський спортивний журналіст Шерр Мікаельсон, який раніше був капітаном військово-повітряних сил в армії США. Пізніше директор з комунікацій змагань Маріо Андрада, посилаючись на поліцейський звіт, повідомив, що в автобус потрапили не кулі, а якісь «тверді предмети».

Пізніше невідомі напали на бельгійського дзюдоїста Дірка ван Тіхлтома на знаменитому пляжі Копакабана. Спортсмен відправився разом зі своїм товаришем по команді відсвяткувати бронзову медаль, завойовану напередодні у ваговій категорії до 73 кг. Дзюдоїст отримав удар в обличчя від невідомого після того, як він кинувся наздоганяти злодія, що вкрав у його колеги по команді телефон. Огляд в лікарні показав, що ніяких серйозних травм у призера Олімпійських ігор немає.

За кілька днів до цього російський плавець Євген Коротишкін також повідомив, що в Ріо його пограбували двоє озброєних людей.

«Сьогодні по дорозі в ресторан Astor на обід, в районі пляжу Іпанема, я був пограбований двоімі невідомими зі зброєю. Поспішаю повідомити, що зі мною все добре. Розійшлися полюбовно. Я їм все з кишень замість на захоплюючу історію для потомства», — заявив спортсмен в Instagram.

Loading...