Суд в Гаазі відмовив Китаю в правах на акваторію в Південно-Китайському морі
![Суд в Гаазі відмовив Китаю в правах на акваторію в Південно-Китайському морі](/photo/original-1468401587.jpg)
У постанові арбітражу говориться, що в Китаю немає «історичних прав» на території в Південно-Китайському морі.
Постійна палата третейського суду в Гаазі у вівторок, 12 липня, визнала, що Китай не має «історичних прав» на більшу частину акваторії Південно-Китайського моря. Позов, в якому йдеться про те, що дії Китаю порушують міжнародне право, подали в 2013 році Філіппіни. У Китаї заявили, що не визнають рішення суду в Гаазі, повідомляє агентство RFI.
У постанові арбітражу говориться, що в Китаю немає «історичних прав» на території в Південно-Китайському морі в межах так званої «лінії дев'яти пунктирів».
Арбітраж визнав, що Китай порушив права Філіппін в їхній «виключній економічній зоні» до 200 морських миль (370 кілометрів), зокрема заважав рибної ловлі і нафтовидобутку.
У рішенні суду також сказано, що кораблі китайського військово-морського флоту «здійснювали незаконні маневри, провокуючи серйозний ризик зіткнення суден».
У Пекіні заявляють про своє право на приблизно 85% акваторії Південно-Китайського моря, включаючи зони, на які претендують Філіппіни, В'єтнам, Малайзія і Бруней. На доказ Китай призводить карту, видану в 1940-х роках.
Влада Філіппін вітає рішення арбітражу. Але в Пекіні заявляютьили, що не визнають рішення суду в Гаазі і що воно не вплине на китайський суверенітет над цими територіями.
Китай в районі спірних територій штучно нарощує площу островів, будує на них злітно-посадочні смуги, порти та інші об'єкти.
Суд в Гаазі визнав, що ці споруди «не призначені для проживання людей, тому не мають статусу островів». Виходячи з цього, ці об'єкти не дають Китаю підстав для претензій на «виняткову економічну зону».