У КНДР порівняли санкції з блокадою Ленінграда

У КНДР порівняли санкції з блокадою Ленінграда

Владі КНДР не подобаються санкції.

Джерело: Відомості

Міжнародні санкції проти Північної Кореї за своїми наслідками перевершують блокаду Ленінграда під час Другої світової війни. Про це повідомляє в неділю, 3 квітня, ЦТАК з посиланням на заяву Державного комітету оборони (ДКО) КНДР, передає Lenta.ru.

Спроби США і «інших ворожих сил» «задушити КНДР досягли безпрецедентної фази», заявили в Пхеньяні. «Блокада Ленінграда, яка наводила жах в серцях людей як прояв найжорстокіших санкцій у світовій історії воєн, і Карибська криза часів холодної війни навряд не можуть зрівнятися з ситуацією, що склалася в даний час на Корейському півострові», — відзначили в ГКО.

Представник комітету оборони заявив, що Пхеньян може в будь-який момент завдати ядерного удару по континентальній частині США, та підкреслив, що спроби Вашингтона і його союзників задушити КНДР за допомогою «варварських санкцій» перетворили «чучхейську Корею в незрівнянну велику державу, засновану на принципах незалежності, самостійності та опори на власні сили».

30 березня стало відомо, що уряд Північної Кореї попередив громадян про майбутні складні часи в економіці країни, закликавши готуватися до голоду. За даними південнокорейських ЗМІ, влада зобов'язала населення щомісяця приносити на державні склади по одному кілограму рису.

Важка економічна ситуація може стати наслідком безпрецедентно жорстких санкцій проти Північної Кореї, прийнятих Радою Безпеки ООН у відповідь на випробування Пхеньяном водневої бомби і запуск ракети далекого радіусу дії.

З початку березня Північна Корея провела ряд масштабних навчань. 21 березня КНДР запустила ракету на західному узбережжі країни. 18 березня Пхеньян з різницею в 22 хвилини також запустив дві балістичні ракети в бік Японського моря. 10 березня військові КНДР здійснили пуск двох балістичних ракет малої дальності.

7 лютого о результаті запуску міжконтинентальної балістичної ракети був виведений на орбіту північнокорейський супутник Kwangmyongsong-4 ( «Яскрава зірка-4»), призначений для спостереження за Землею. У світовому співтоваристві це сприйняли як порушення резолюцій Ради Безпеки ООН, що забороняють Північній Кореї випробування та пуски балістичних ракет.

Військова блокада Ленінграда (Санкт-Петербурга) розпочалася 8 вересня 1941 року і була повністю знята 27 січня 1944 року. В цілому стан облоги тривало 872 дня. За час блокади загинуло, за різними відомостями, від 400 тисяч до 1,5 мільйона чоловік.

Loading...