Німеччина посилила закони щодо біженців

Уряд Німеччини прийняв ряд законів, спрямованих на обмеження потоку мігрантів та біженців.
3 лютого уряд Німеччини прийняв ряд законів, метою яких є обмеження числа біженців із країн Близького Сходу та Північної Африки, повідомляє «Радіо Польща».
«Насправді змінився підхід до мігрантів, хоча офіційно канцлер Меркель заявляє, що в її політиці не відбулося ніякого перевороту», — так ситуацію прокоментував німецький телеканал ARD.
Прийняті Берліном закони передбачають створення спеціальних центрів для мігрантів, котрі не мають високих шансів отримати статус біженця. Йдеться про осіб, які прибули з Балканських країн, які Німеччина визнала безпечними. Заяви таких мігрантів будуть розглядатися в прискореному темпі. У разі невизнання їм статусу біженця, вони будуть депортовані до країн походження.
Уряд також вирішив, що в список безпечних країн додадуть Марокко, Алжир і Туніс.
Найбільше суперечок викликало питання об'єднання родин. Було вирішено, що на два роки буде припинено дію закону, що дозволяє біженцям привозити до Німеччини членів своїх сімей.
Крім того, був прийнятий закон, що зобов'язує мігрантів частково оплачувати курси німецької мови (10 євро щомісяця). Біженці, які під час перебування в Німеччині, отримають робітничу кваліфікацію, матимуть право працювати в країні протягом 2 років.
У 2015 році до Німеччини прибуло 1,1 мільйон мігрантів. Восени минулого року німецький кордон перетинали близько 10 000 осіб щодня. З початку 2016 року потік мігрантів трохи знизився.