Франція дозволила «м’яку» евтаназію

Парламент Франції після довгих дискусій знайшов компроміс з питання легалізації евтаназії.
Сама евтаназія за бельгійським зразком французам здалася негуманною, тому вони дозволили «відхід з життя через сон», повідомляє EuroMag.
Легалізація наркотиків, у тому числі й важких, не викликала стільки суперечок серед європейців, як питання про право на смерть. Дозволити людині добровільно йти з життя — одне з основних прав вільної людини, але, в той же час, легалізація цього права — це величезна відповідальність, ризик і моральний тягар.
Бельгія кілька років тому прийняла закон про евтаназію, дозволивши безнадійно хворим людям, що зазнають сильні страждання, добровільно йти з життя за допомогою лікарів. Згодом було прийнято закон про евтаназію для дітей.
На відміну від бельгійських колег, французькі депутати багато років не могли дійти згоди з цього питання і в підсумку прийшли до висновку, що сценарій Брюсселя для них не підходить.
Французький парламент прийняв закон, який дозволить лікарям давати невиліковно хворим седативні препарати до їхньої природної смерті. Від легалізації евтаназії в класичному сенсі парламентарії відмовилися.
Через роки дебатів і довгого шляху по інстанціях, законопроект був прийнятий нижньою та верхньою палатами парламенту Франції на цьому тижні. Текст закону став результатом консенсусу, до якого прийшли законодавці від соціалістичної та консервативної партій.
Новий закон дозволить пацієнтам просити «тривалого прийому седативних препаратів, що пригнічують свідомість, аж до самої смерті», проте тільки в тих випадках, коли їхній стан передвіщає швидку смерть.
Докторам новий закон дозволить припинити життєзабезпечувальні процедури, що включають штучну гідратацію та харчування. Вплив на хворого седативними засобами та знеболювальними препаратами буде дозволено навіть у тих випадках, коли ліки можуть вкоротити життя пацієнта.
Методи можуть включати в себе застосування лікарських препаратів аж до природної смерті пацієнта від хвороби. Проте деякі лікарі вважають, що набагато гуманніше було б застосувати евтаназію.
Закон буде поширюватися і на тих пацієнтів, які не в змозі висловити свою волю. У таких випадках буде необхідна консультація з членами сім'ї хворого. Крім того, буде можливість призначити довірчу особу, чия думка буде переважати у випадку з пацієнтами, які більше не зможуть висловлювати свою волю.
У законі уточнюється, що пацієнти зможуть самі вибрати, де приймати седативні препарати — в лікарні чи вдома, повідомляє The Guardian.
Суперечки щодо умов закінчення життя невиліковно хворих пожвавилися у Франції через випадок Венсана Ламбера, француза, що знаходиться в комі після аварії, що сталася 8 років тому. Його сім'я не може вирішити, чи продовжувати підтримувати його життя.
Європейський суд з прав людини постановив у червні, що лікарі можуть припинити його життєзабезпечення. Однак судовий розгляд у Франції триває досі, оскільки батьки Венсана попросили призначити законного представника.