У Євросоюзі позитивно оцінюють перші кроки Грузії, Молдови та України у виконанні угод з ЄС

Європарламент зазначає, що успіх Грузії, Молдови та України у наближенні до стандартів ЄС залежить від багатьох факторів.
Європейський парламент прийняв резолюцію, у якій позитивно оцінив перші кроки Грузії, Молдови та України у виконанні угод про асоціацію та вільну торгівлю з ЄС, зазначивши, що урядам країн доведеться ще багато зробити на шляху політичних та економічних реформ, які наближують до європейських норм і стандартів, повідомляє «Росбалт».
Європарламент зазначає, що успіх Грузії, Молдови та України у наближенні до стандартів ЄС «залежить від багатьох факторів, у тому числі від стабільної політичної ситуації, стратегічного мислення, конкретного планування реформ та належного використання міжнародної фінансової й технічної підтримки».
У свою чергу, «фінансова підтримка ЄС всіх його партнерів обумовлена конкретними кроками на шляху реформ».
При цьому підкреслюється, що «виділені кошти повинні витрачатися належним чином і самі по собі недостатні для стабілізації економіки, ніякого стійкого успіху не може бути без постійного прагнення партнерів просувати та виконувати структурні реформи, забезпечувати зростання внутрішнього попиту й соціальну гармонію».
Депутати відзначили як хороший приклад для регіону діючий з квітня 2014 безвізовий режим для громадян Молдавії і висловили сподівання, що такий режим без зволікання буде наданий Грузії та Україні.
У резолюції наголошується, що, незважаючи на негативні економічні тенденції в регіоні, у перші 12 місяців реалізації угод про вільну торгівлю мало місце зростання експорту з Грузії і Молдови до ЄС. Імпорт Євросоюзу з Грузії збільшився на 15%, а частка ЄС в молдавському експорті - на 62%. Парламентарії очікують таких же позитивних тенденцій у торгівлі України з ЄС.
У документі відзначено окремо по кожній з трьох країн недоліки у виконанні угод про асоціацію. Вони стосуються політичної нестабільності, високого рівня корупції, повільності реформ судової системи та державного управління, низького рівня свободи та плюралізму ЗМІ.