В бібліотеці Університету Торонто тепер можна почитати листи дочки Сталіна

Колекція Бібліотеки рідкісних книг імені Томаса Фішера при Університеті Торонто поповнилася новими екземплярами — листами Світлани Аллілуєвої, єдиної дочки колишнього радянського лідера Йосипа Сталіна.
«Уявляєте, як це, коли твій батько Сталін? — каже директор бібліотеки Ганна Дондертман. — У неї було дивовижне і важке життя. Її мати покінчила з собою, коли Світлана була зовсім юною, її родичі зникли в невідомість, її перше кохання заслали до Сибіру — і це далеко не все, що можна розповісти про життя дочки диктатора».
Листи до британської художниці Мері Беркетт були написані Світланою Аллілуєвою вже під кінець її життя. Спочатку жінки обговорювали мистецтво, а потім знайшли й інші точки дотику і стали близькими друзями, повідомляє сайт «Торонтовка».
«Здавалося, вона відчула духовний зв'язок з Мері з самого початку і розповіла їй трохи про своє особисте життя і її дорослішання поруч з батьком», — розповідає Дондертман.
Переписка була виставлена на аукціон після смерті Беркетт і лягла в основу книги «Дочка Сталіна» Розмарі Салліван, в якій розповідається про насичене життя Світлани Аллілуєвої, у тому числі і про її втечу до США в 1967 році. Деякі замітки Салліван, колишнього професора Університету Торонто, також є частиною спеціальної колекції бібліотеки.
Листи Світлани Аллілуєвої поки проходять стадію обробки, але скоро вони будуть доступні для вивчення студентам, дослідникам і будь-яким охочим.
«Ви відразу ж відчуєте подих історії, як тільки доторкнетеся до листів. — Ділиться враженнями Дондертман. — Адже Аллілуєва писала їх від руки».