На Ленінградській АЄС сталася аварія

Енергоблок № 2 зупинено через аварію. Можливий радіоактивний викид міг бути віднесений вітром до Фінляндії та Естонії.
Ленінградська АЕС (ЛАЕС) близько 13.00 в п’ятницю зупинила енергоблок №2 через утворення пари в одному з приміщень турбінного цеху, повідомляє «Интерфакс» з посиланням на прес-службу ЛАЕС.
«Змін у рівні радіаційного фону немає», — сказав представник ЛАЕС.
За його словами, за межі цеху пар не потрапляв. Також він зазначив, що керівництво ЛАЕС прийняло рішення про зупинку блоку, оскільки «дотримується консервативного підходу в оцінці рівня безпеки».
На ЛАЕС створена комісія, яка розслідує причини утворення пари в приміщенні цеху.
Представник ЛАЕС не назвав терміни розгляду причин події, додавши, що, за його прогнозом, протягом найближчих вихідних запуск енергоблоку № 2 в роботу «малоймовірний».
Як розповідають очевидці, близько другої години дня другий енергоблок опинився в хмарі густого пару, інформує видання «Фонтанка».
На ЛАЕС працюють радянські реактори РБМК-1000, які відносяться до типу «одноконтурних». Теплоносій, що проходить через активну зону реактора, подається на турбіни, а потім, після конденсації, надходить назад у систему. На думку екологів, це означає, що викид на ЛАЕС був радіоактивним.
У Гідрометцентрі Петербурга повідомили, що під час аварії на ЛАЕС в місті та області переважав східний вітер. Це означає, що можливий викид могло віднести в бік Естонії та Фінляндії.
У цей час на Ленінградській АЕС в роботі знаходяться енергоблоки № 1, 3 і 4, які несуть навантаження 3,082 тис. МВт.
Ленінградська АЕС розташована в місті Сосновий Бор, в 80 км на захід Санкт-Петербурга, на березі Фінської затоки. На АЕС експлуатуються 4 енергоблоки типу РБМК потужністю 1 тис. МВт кожен. Станція є одним з найбільших виробників електроенергії на північному заході РФ.