У Луцьку майстер-клас із кулінарії показали кращі кухарі України та світу

У Луцьку майстер-клас із кулінарії показали кращі кухарі України та світу
Майстер-клас для відвідувачів фестивалю / Фото: Ірина КОСТЮК

Днями у Луцьку відбувся VI фестиваль кулінарів «Бурштинова осінь», на який з’їхалися кращі кухарі України та світу.

Автор: Ірина КОСТЮК / Джерело: Відомості

Днями у Луцьку відбувся VI фестиваль кулінарів «Бурштинова осінь», на який з’їхалися кращі кухарі України та світу. Демонструючи свій майстер-клас із приготування страв середземноморської кухні, шефи зібрали кілька сотень спостерігачів. «Відомості» теж побували на святковому дійстві та засвоїли основні ази кулінарної майстерності.

Розгорнулося кулінарне містечко на подвір’ї кафе «Бурштин», власник якого Микола Наход уже шостий рік поспіль виступає організатором фестивалю.

Однією з головних персон на святі був шеф-кухар київського ресторану «Панорама-клаб», член правління Асоціації кулінарів України В’ячеслав Грибов. До його порад прислухалися не лише студенти профтехучилищ, які навчаються кулінарній майстерності, а навіть шеф-повари провідних ресторанів Луцька. На переконання пана Грибова, у ресторанах відвідувачі повинні вимагати якісної їжі без штучних майонезів і кетчупів, придбаних у магазинах. Кожен кухар, який поважає себе, приправлятиме страви соусами власного приготування, а грецький салат готуватиме відповідно до рецепту, використовуючи сир «Фета», а не «Російський» чи «Гауда», та зелений болгарський перець, а не червоний чи жовтий, як це часто доводиться бачити. Для домашнього столу й червоний перець згодиться, каже пан В’ячеслав, а для ресторанів це має бути табу.

— У нашому ресторані «Панорама-клаб» багато відвідувачів, які подорожують світом і можуть порівняти рівень обслуговування та якість їжі, — розповідає шеф-кухар. — Дехто робить замовлення, знаючи заздалегідь, який смак має та чи інша страва. Тож якби ми щоразу подавали салати чи гарніри з іншим смаком, навряд чи у когось склалася б гарна думка про Київ та Україну. Хотілося б, аби в іноземців лишалися приємні враження, та не завжди вдається. Як у наших ресторанах буває: серветки розривають навпіл задля економії, якщо немає якогось інгредієнта, то його замінюють іншим. У такому разі краще виключити страву з меню.

Хоча, за його словами, великий крок уперед українська ресторанна кухня вже зробила, тепер її все рідше називають сферою громадського харчування або ж, як це звучить російською, «общепитом». Сьогодні вона має красномовнішу, естетичнішу назву — «ресторанне господарство».

— «Общепит» сьогодні звучить як образа, особливо для кухарів високого рівня, надто для тих, які готують для туристів, презентуючи у стравах українську гостинність, — розповів пан Грибов.

Поки кулінарний віртуоз розважав гостей фестивалю розповідями про особливості роботи кухаря, його підопічні працювали в поті чола над сковорідками та соусами. Майстер-клас показували су-шефи віп-закладу «Панорама-клаб»: Сергій Назаренко, Валерій Мінгелеш та Олексій Дідок. Також перед публікою демонстрував свої навички «золотий шеф-кухар» VI Міжнародного фестивалю кулінарів світу «Смак життя», що проходив нещодавно на острові Кіпр, Влад Волошин. За сусіднім столом над соковитою телятиною порався лучанин, переможець кулінарного телешоу «Пекельна кухня» Юрій Кондратюк.

За годину кулінарного уроку страви від шефа були готові. Найбільшу увагу гостей фестивалю привернула «Курка по-медитеранськи», приготована в кращих традиціях середземноморської кухні. Щоб її зготувати, знадобилися сир «Фета», помідори, базилік, трюфелі. З цих компонентів кухарі зготували начинку для курячого рулету та порадили: за бажанням м’ясо можна обваляти в кунжуті або ж закарамелізувати його.

На гарнір знані кулінари приготували рис зі спаржею та помідорами — цю страву люблять подавати до курятини французи.

Переможець міжнародного фестивалю Влад Волошин розповів, що критська кухня визнана однією з кращих у світі: у ній багато овочів, приготованих на парі, баранина, яка вважається найчистішим м’ясом, та оливкова олія, що цілюще впливає на організм.
«Відомості» поцікавились у В’ячеслава Грибова, як він оцінює кулінарні здібності лучанина Юрія Кондратюка.

— З Юрою мені довелося познайомитися на зйомках «Пекельної кухні». Він вправний кухар — тут нічого заперечувати. У Луцьку я вже бував, враження після візиту залишилися приємні, тому, коли дізнався, що Юра звідси, дуже зрадів. Ми з ним спілкуємося, він скромний хлопчина, приємно його бачити, спостерігати за ним і пишатися.

На фото:  Юрій Кондратюк

Loading...