Google покаже підводні панорами океанів

Google покаже підводні панорами океанів

Компанія Google, вчені університету Квінсленда і страхова фірма Catlin Group оголосили про безпрецедентний науково-освітній проект.

Джерело: Відомості

Компанія Google, вчені університету Квінсленда і страхова фірма Catlin Group оголосили про безпрецедентний науково-освітній проект. За допомогою панорамної фотозйомки партнери створять щось на зразок підводного варіанту служби Street View (панорами вулиць) для Великого Бар'єрного рифа.

«Вперше в історії ми отримали технології, щоб передати результати наукової експедиції через Google. Мільйони людей зможуть познайомитися з життям, наукою і магією, які існують під поверхнею наших океанів », - заявив головний учений проекту Catlin Seaview Survey, професор Ов Хью-Гулдберг.

На даний момент дослідники вже відзняли кілька зразків 360-градусних підводних панорам (подивитися їх можна на цій сторінці), але повномасштабний старт намічений на вересень. Тоді три дослідження почнуться на 20 ділянках рифа. Фото -і відеоматеріали будуть розміщуватися в Інтернеті по мірі просування роботи, пише membrana.ru

Для проекту Catlin Seaview Survey була спеціально виготовлена ​​камера SVII, яка під управлінням аквалангіста рухається зі швидкістю близько 4 км/год і робить панорамні фотознімки кожні 4-6 секунд. SVII працює на глибинах до 100 метрів, в умовах поганої освітленості, і вміло бореться з характерними для підводного світу спотвореннями. Вона являє собою систему з чотирьох дзеркальних камер з лінзами типу риб'ячий очей, спрямованих у різні сторони. 

Дослідники розраховують відзняти приблизно 50 000 панорам, які будуть доступні користувачам сервісів Google Earth, Google Maps і YouTube. Автори проекту впевнені, що Catlin Seaview Survey принесе масу наукових даних про океан, рифи та їх мешканців, але для вчених не менш важливий освітній аспект. «Зазвичай наукові дослідження не здатні по-справжньому захопити уяву громадськості та залучити людей в науку. Експедиції та їх результати найчастіше цікаві лише іншим ученим. Наш проект зовсім інший, - пояснюють його автори. - Він дозволить широкій громадськості віддалено вивчати рифи через будь-який пристрій, підключений до мережі Інтернет, дасть можливість вибрати місце для дайвінгу та здійснити віртуальне занурення».

Loading...