Вчені визнали, що не зможуть клонувати динозаврів
Гіпотеза про можливість клонування динозаврів із викопних рештків є нездійсненною.
Гіпотеза про можливість клонування динозаврів із викопних рештків є нездійсненною. Такий висновок міститься в опублікованій доповіді австралійських вчених із університету Мердока (штат Західна Австралія).
Вони провели радіовуглецеве дослідження кісткової тканини, взятої з останків 136 птахів Моа — ці гігантські птахи мешкали в Новій Зеландії і були повністю знищені аборигенами маорі приблизно 600 років тому.
«У результаті ми з'ясували, що кількість ДНК у кістковій тканині, якщо її утримувати при температурі 13,1 градуса Цельсія, кожний 521 рік зменшується наполовину, — розповів керівник групи дослідників Майк Банс. - Ми екстраполювали ці дані стосовно до інших, більш високих і низьких температур, і встановили, що якщо утримувати кісткову тканину при температурі мінус 5 градусів, то останні молекули ДНК зникнуть приблизно через 6,8 млн. років».
Згідно з науковими даними, останні динозаври зникли з лиця землі в кінці Крейдяного періоду, близько 65 млн. років тому, тобто задовго до порога 6,8 млн. років, який, як встановили австралійські вчені, є критичним для молекул ДНК.