До Землі досі доходять відголоски потужної магнітної бурі

До Землі досі доходять відголоски потужної магнітної бурі

У ніч на понеділок, 1 жовтня, на Землі почалася перша після довгої перерви потужна магнітна буря, яка тривала близько 9 годин.

Джерело: Відомості

У ніч на понеділок, 1 жовтня, на Землі почалася перша після довгої перерви потужна магнітна буря, яка тривала близько дев'яти годин. Про це свідчать дані Центру прогнозування космічної погоди Національного управління океанічних та атмосферних досліджень США (NOAA).

За інформацією центру, індекс геомагнітних збурень Kp, вимірюваний мережею наземних магнітних станцій, близько 02:00 за Києвом понеділка різко зріс до значення 7, причому мінімальний рівень, який вважається магнітною бурею, становить 5 одиниць. До 05:00 вівторка індекс знизився до значення 6, а потім впав до "жовтого" значення 4, а ще через три години повернувся в "зелену" зону.

Директор російського центру прогнозів космічної погоди ІЗМІРАН Сергій Гайдаш пояснив, що спалах геомагнітної активності обумовлений викидами сонячних волокон - плазмових утворень, які формуються уздовж петель сонячного магнітного поля. "Їх (викидів) було два, один - 24-го вересня, а інший - 28-го. Такі волоконні викиди рухаються дещо повільніше, ніж корональні викиди, що виникають під час спалахів на Сонці, тому вони дісталися до Землі лише зараз", - заявив Гайдаш.

Loading...