В США тестується глобальна система розпізнавання обличчя
Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) впроваджує нову систему розпізнавання на основі біометричної інформації, яка йде на зміну морально застарілої загальнонаціональній базі даних з відбитками пальців.
Федеральне бюро розслідувань США (ФБР) впроваджує нову систему розпізнавання на основі біометричної інформації, яка йде на зміну морально застарілої загальнонаціональній базі даних з відбитками пальців.
Система, що отримала назву NGI (Next Generation Identification, "ідентифікація нового покоління") буде містити відбитки пальців, фотографії райдужної оболонки очей, фотознімки осіб, зразки ДНК, зразки голосу і інші біометричні дані. Її розробка коштувала близько 1 млрд доларів. Єдина база даних дозволить набагато швидше визначити особистість правопорушників і проводити оперативно-розшукові заходи по гарячих слідах. NGI працює з лютого цього року в тестовому режимі в п'яти штатах США, а до 2014 року вона буде запущена по всій території країни, предає newsru.com
Поповнювати базу даних планується під час криміналістичних експертиз, а також іншими методами, в тому числі зняттям інформації з вуличних камер спостереження. Вчені, які розробляють алгоритми впізнання, стверджують, що їх система здатна визначити потрібну людину, навіть якщо він не дивиться прямо в камеру спостереження.
Програма, використовуючи наявні в базі даних фотографії, будує 3D-модель голови об'єкта пошуку та з її допомогою здатна відшукати підозрюваного, якщо він ховається за окулярами або відростив бороду і вуса. Програма здатна використовувати матеріали, зняті інфрачервоною камерою, і знаходити злочинців в темних провулках.
При цьому ФБР чомусь не стало імпортувати в базу даних фотографії з профілів Facebook, хоча, як вважають експерти, в цьому випадку обсяг бази та точність розпізнавання осіб могли б зрости на порядок. Втім, і без цього є привід для занепокоєння.
ФБР не гарантує, що буде включати в базу даних тільки інформацію про злочинців. Даний факт викликає особливе обурення у незалежних експертів, які вважають це порушенням прав і свобод громадян. Правозахисники побоюються, що в систему можна закачати копії посвідчень особи, зразки ДНК з медичних баз даних, а також фотографії райдужних оболонок очей, що зберігаються в базах комерційних компаній - і тоді у ФБР виявиться занадто потужний інструмент для стеження за громадянами і придушення демократичних свобод.