Науковці випробовують наночастинки, що розчищають закупорені судини

Науковці з Медичної школи Гарварду і Массачусетського технологічного інституту створили наночастинки, здатні прочищати артерії і покращувати кровотік.

Джерело: Відомості

Науковці з Медичної школи Гарварду і Массачусетського технологічного інституту створили наночастинки, здатні прочищати артерії і покращувати кровотік. Дослідники відзначають, що поки розробка перебуває на стадії тестування, але якщо вона дійде до виробничого циклу, то її використання може допомогти мільйонам людей, що страждають серцево-судинними захворюваннями.

 Самі розробники називають свою розробку нанобуром — частинки проникають у судини і артерії кровоносної системи і буквально бурят в них будь-які отвори, що заважають нормальному кровотоку. При цьому самі частинки не завдають шкоди судинам і не змінюють хімічного складу крові.

У Гарвардському університеті відзначають, що їхня розробка є недорогою й ефективнішою альтернативою наявним лікам для впливу на судини і артерії. Крім того, використання наночасток позбавляє пацієнтів необхідності проводити операції.

Уводять наночастинки за допомогою звичайних ін'єкцій і не вимагають хірургічного втручання. «Це чудовий приклад використання нанотехнологій в охороні здоров'я», — говорить Роберт Лангер, професор Массачусетського інституту. Він розповідає, що поки його група не зафіксувала будь-яких побічних ефектів від використання «нанобурів», але випробування почалися лише нещодавно.

Розмір наночастинок, що циркулюють у кровоносній системі людини, не перевищує 60 нанометрів, причому крім очищення артерій, наночастки при їх незначній модифікації здатні також і відновлювати артерії і судини. З хімічної точки зору, частинки складаються з короткої пептидної послідовності, що нараховує всього 7 амінокислот.

Loading...