Марсохід Curiosity відстань у 500 метрів подолає за півтора місяця

Марсохід Curiosity відстань у 500 метрів подолає за півтора місяця

Марсохід Curiosity після закінчення тестування всіх систем і інструментів, швидше за все, попрямує до «перехрестя» за 500 метрів від нього, що отримало назву Гленелг.

Джерело: Відомості

Марсохід Curiosity після закінчення тестування всіх систем і інструментів, швидше за все, попрямує до «перехрестя» за 500 метрів від нього, що отримало назву Гленелг (Glenelg), повідомили представники Лабораторії реактивного руху (JPL) НАСА. Якщо все піде за планом, марсохід добереться туди приблизно через 1,5 місяця.

Самий великий і складний в історії марсохід — ровер Curiosity — вранці 6 серпня здійснив успішну посадку в районі марсіанського кратера Гейла після восьмимісячного подорожі з Землі, тепер протягом місяця він буде поступово «розминати м'язи» — перевіряти бортову апаратуру і наукові прилади, готуючись почати свою дослідницьку місію.

Науковий співробітник місії Джон Гротцінгер зазначив, що поки тестування наукових інструментів марсоходу проходить нормально, всі системи працюють штатно. Він, зокрема, підтвердив, що російський детектор ДАН, призначений для пошуку води і гідратованих мінералів на Марсі, в п'ятницю був вперше включений в активному режимі — разом з генератором нейтронів.

Гротцінгер також повідомив, що вчені почали тестування «погодного» інструменту марсохода REMS (Rover Environmental Monitoring Station) - перша за 30 років після «Вікінгів» постійна метеостанція на Марсі вже встигла оцінити максимальну температуру попереднього марсіанського дня в місці посадки Curiosity, яка склала 276 кельвінів , або плюс три градуси Цельсія.

«Нашою першою метою, ймовірно, стане Гленелг — своєрідний» перехрестя ", де зустрічаються три типи рельєфу поверхні. Команда місії вибирала назву з заздалегідь складеного списку приблизно в 100 найменувань — марсохід проїде цю точку два рази, на шляху туди й назад, тому ми вибрали паліндром ", — сказав Гротцінгер. Гленелг — назва населених пунктів в Канаді, Австралії та Шотландії.

За словами представника JPL, якщо тестування інструментів продовжиться в штатному режимі, перші тестові руху коліс Curiosity очікуються вже на наступному тижні. До кінця серпня вчені також планують детально досліджувати один з чотирьох «слідів» на поверхні, які залишили двигуни «небесного крана». Гротцінгер зазначив, що марсохід обмежиться лише дистанційним дослідженням, оскільки обнажившиеся каміння «не виглядають підходящими для буріння».

Вчені очікують, що вже до кінця земного року Curiosity почне рух до підніжжя гори Маунт Шарп в центрі кратера Гейла, яка буде його основною метою.

Loading...