Вчені уже засумнівалися у тому, що відкрили саме бозон Хіггса

Вчені уже засумнівалися у тому, що відкрили саме бозон Хіггса

Через тиждень після оголошення про ймовірне відкриття «божественної» і раніше невловимої частинки — бозона Хіггса, учені засумнівалися в тому, що саме її побачили дослідники з CERN.

Джерело: Відомості

Через тиждень після оголошення про ймовірне відкриття «божественної» і раніше невловимої частинки — бозона Хіггса, учені Корнельського університету, США, засумнівалися в тому, що саме її побачили дослідники з Європейського центру з ядерних досліджень (CERN).

Нова частинка, виявлена в CERN в результаті експериментів на детекторах Великого адронного колайдера, дійсно схожа на довгоочікуваний бозон Хіггса Стандартної моделі, відзначили фізики-теоретики Ієн Лоу, Джозеф Ліккен і Гейб Шонессі. Проте вони не впевнені в тому, що частка — саме той бозон, який вчені шукали десятиліттями, щоб заповнити пробіл в загальноприйнятій на сьогоднішній день теорії про будову Всесвіту.

На це, на їхню думку, вказують деякі недоліки отриманих даних, що в свою чергу дозволяє «вписатися» деяким іншим інтерпретаціям, пише «Сегодня».

Один з головних пунктів спростування корнельських фізиків полягає в тому, що незважаючи на те, що нова частинка досі вела себе як довгоочікуваний бозон Хіггса, вона виявилася набагато легшою, ніж очікувалося. Таким чином, це дозволяє говорити про існування бозоноподобних частинок, переконані вчені.

При цьому виділення цього нового виду часток допомогло б пояснити і деякі таємниці Всесвіту, такі, наприклад, як невловима «темна матерія», яка, як вважають, становить понад чверть Всесвіту.

Про те, що частинки, схожі за своїми властивостями на бозони Хіггса, можуть зробити революцію у фізиці, раніше заявляв і офіційний представник однієї з двох груп вчених, що працюють на колайдері, Джо Інкандела. Так, наприклад, на його думку, в результаті може бути доведена теорія існування додаткових просторових вимірів. 

Loading...