Діти чують звуки ще в утробі матері
Дослідники з Університету Гельсінкі доводять, що дитина здатна чути та запам’ятовувати слова людської мови ще до появи на світ.
Дослідники з Університету Гельсінкі доводять, що дитина здатна чути та запам'ятовувати слова людської мови ще до появи на світ, пише Кореспондент з посиланням на Medical Xpress.
Результати дослідження опубліковані в журналіProceedings of the National Academy of Sciences.
"Наша робота показує, наскільки добре в цьому віці мозок адаптується до звуків. Новонароджена дитина вже знає, як говорять її батьки та інші члени родини", - коментує співавтор дослідження Мінна Хуотілайнен.
На перший погляд може здатися дивним той факт, що діти запам'ятовують звуки,перебуваючи в утробі: в їхньому мозку ще не сформувалися нейронні зв'язки, він не здатен обробляти інформацію. Проте вчені виявили ознаки, які вказують на те, що дитина чує звуки, може запам'ятовувати пісні та уривки розмов, перебуваючи в утробі.
У ході дослідження фахівці протестували пам'ять дітей на слово "та-та-та", яке нічого не означає фінською мовою. "Це так зване псевдослово, важливе для дослідження. Воно складається з трьох складів, ми обрали його, щоб ускладнити завдання мозку в пошуку змін і викликати труднощі в запам'ятовуванні", - пояснює Хуотілайнен.
Вчені спостерігали за вагітними з 29-го тижня і аж до пологів, близько половини піддослідних (16 осіб) слухали запис слова "та-та-та" сотні разів. Іноді їм пропонували запис зі словом "те-то-то". Після народження дітей експерти за допомогою МРТ протестували активність деяких ділянок мозку, коли вони чули псевдослова. Ті, хто чув його раніше, бурхливо на нього відреагували.