Українці труяться ліками тому, що не вірять медикам і воліють лікуватися самостійно

Фіктивні ліки потрапляють до споживачів через неліцензовані точки продажу. Таким є висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я.

Джерело: Відомості

Фіктивні ліки потрапляють до споживачів через неліцензовані точки продажу. Таким є висновок Всесвітньої організації охорони здоров’я. 

За статистикою цієї організації, у 87% випадків неякісні, невірно марковані чи фальсифіковані медпрепарати купуються поза аптеками. Найчастіше завдяки мережі Інтернет, супермаркетам та автозаправкам, відзначає ТСН.

Решта 13% припадає на легальні аптеки чи лікувальні установи. Ці цифри навела перший заступник голови Державної служби України з лікарських засобів Інна Демченко.

«Найчастіше підробляється в Україні препарати групи «Мезим» (для профілактики захворювань травлення, метаболізму), «Амізон», «Мукалтин», «Фезам», валеріани екстракт і препарати, які найчастіше рекламують», — повідомила вона.

Серед фальсифікату є навіть такі «ліки», котрі становлять серйозну загрозу для життя. Так, Демченко виділила в цьому контексті львівський випадок, коли на неліцензованих складах були виявлені небезпечні препарати, начебто призначені для зниження артеріального тиску.

Разом із тим загальний обсяг виявлених фальсифікованих, неякісних, брехливо маркованих препаратів з-поміж справжніх становить менше 1%, наголосила Демченко.

Радник міністра охорони здоров'я Віктор Чумак уточнив, що обсяг фальсифікату становить 0,6%. І додав, що проблема полягає не стільки в якості препаратів, скільки неправильному їх призначенні та застосуванні.

«Люди страждають від ліків не тому, що вони неякісні, а тому, що неправильно їх застосовують», — вважає фахівець. Чумак упевнений, що в Україні необхідно змінювати інфраструктуру надання медичної допомоги.

«На прикладі пілотного проекту по гіпертонії ми побачили ступінь розвалу. Лікарі не вміють виписувати рецепти, хворі не вірять лікарям. І сьогодні рівень самолікування величезний», — пояснив медик.  

Loading...