Фізичними вправами можна вплинути на ДНК людини
Незважаючи на те, що гени передаються у спадок і тому не піддаються яким-небудь змінам, на їх вираження можна вплинути навіть помірними фізичними навантаженнями.
Незважаючи на те, що гени передаються у спадок і тому не піддаються яким-небудь змінам, на їх вираження можна вплинути навіть помірними фізичними навантаженнями, з’ясували шведські вчені.
Результати дослідження, проведеного фахівцями з Університету Лунда в Швеції, показали, що в процесі фізичної активності в жирових клітинах організму відбуваються епігенетичні зміни, передає «Кореспондент».
ДНК з генами міститься в клітинах тіла. Гени передаються у спадок, у зв'язку з цим не піддаються яким-небудь змінам. Однак, існують метильні групи, що впливають на експресію гена, тобто на його активацію або дезактивацію.
Дослідження передбачало вивчення фахівцями зміни метильних груп, присутніх у жирових клітинах у 23 здорових чоловіків віком близько 35 років, які раніше не займалися спортом. У період спостережень, який тривав 6 місяців, учасники займалися аеробікою і виловом риби на спінінг.
Виявилося, що епігенетичні зміни у чоловіків відбулися у 7000 генів (всього у людини налічується 20-25 000 генів). У цю кількість генів входили і ті, що пов'язані з розвитком діабету 2-го типу та ожирінням.
Так, дослідники вважають, що фізична активність цілком може стати одним із механізмів, за допомогою якого гени впливають на ризик виникнення того чи іншого захворювання. Нове дослідження унікальне у своєму роді, оскільки ніколи раніше не був вивчений процес метилування ДНК у жирових клітинах при заняттях спортом або ж фізичній активності.