Спека викликає погодну гіпоксію і є стресом навіть для здорових людей
Медики побоюються сплеску серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів і інсультів, викликаних збільшенням температури повітря до 30-35 градусів у найближчий місяць.
Медики побоюються сплеску серцево-судинних захворювань, зокрема інфарктів і інсультів, викликаних збільшенням температури повітря до 30-35 градусів у найближчий місяць. За словами Олександра Золотарьова, головного лікаря “Медичного центру Здоров’я”, аномальна температура повітря влітку викликає погодну гіпоксію, тобто зниження вмісту кисню в повітрі, а це — стрес навіть для здорової людини, пише УНН.
Організм намагається самостійно впоратися зі зміною температури: частішає серцебиття, підвищується артеріальний тиск і потовиділення. Це призводить до збільшення навантаження на серцево-судинну систему, що викликає серцево-судинні ускладнення — інфаркт та інсульт.
Вже сьогодні, згідно з офіційною статистикою Австрії, клімат якої близький до українського, в спекотні дні смертність від високої температури повітря збільшується на 5%. В Україні подібна статистика, на жаль, не ведеться.
У групу ризику входять пацієнти, у яких є захворювання серцево-судинної системи (аритмія, ішемічна хвороба серця, серцева недостатність); захворювання органів дихання, ендокринологічні порушення (цукровий діабет, порушення функції щитовидної залози), захворювання периферичної та центральної нервової систем.