Психологи розповіли, як повернути працездатність після травневих свят

Травневі свята розслаблюють людей, що призводить до негативних станів на роботі і зниження працездатності, зазначає психотерапевт, кандидат психологічних наук Рита Гімаєва.

Джерело: Відомості

Травневі свята розслаблюють людей, що призводить до негативних станів на роботі і зниження працездатності, зазначає психотерапевт, кандидат психологічних наук Рита Гімаєва. Щоб уникнути цього, на її думку, потрібно правильно розподіляти навантаження і створювати позитивну атмосферу в колективі, розповідає «Корреспондент».

«Коли людина кілька днів поспіль відпочиває, то природно, що у неї зникає працездатність і бажання трудитися. Але якщо ти займаєшся цікавою і улюбленою справою, то, швидше за все, включитися в робочий процес буде неважко», — вважає психотерапевт.

Крім того, з її слів, після таких тривалих перерв, як травневі свята, потрібно правильно розраховувати навантаження і не перетрудиться. Психолог радить прислухатися до себе і зрозуміти, чим в даний момент краще займатися на роботі.

«Необхідно пам'ятати, що робота — це те, що структурує життя дорослої свідомої людини. Потрібно радіти тому, що у тебе зараз є робота, адже за допомогою неї можна реалізуватися і чогось добитися. Як би не хотілося відпочити ще кілька днів, необхідно згадати про відповідальність і налаштовувати себе на робочий процес. Причому налаштувати позитивно», — підкреслює Гімаєва.

На її думку, якщо зовсім немає бажання йти в офіс, можна згадати приємні робочі моменти, які приносять радість. Наприклад, підвищення в посаді, бесіди з колегами або день зарплати. Якщо турбує сам трудовий процес, потрібно уявити, що конкретне завдання вже виконане, і радість від цього відчуття дасть змогу швидше включитися в роботу, каже фахівець.

«Потрібно своїми силами створювати приємну робочу атмосферу. Обговорити з співробітниками проведені свята, принести щось смачне на роботу і пригостити всіх, зробити колезі комплімент – все це допоможе створити позитивний настрій на робочому місці. Іноді, щоб розрядити атмосферу, достатньо лише усмішки і доброго слова», — підсумувала Гімаєва.

Loading...