Вигляд язика вкаже на стан внутрішніх органів

Вигляд язика вкаже на стан внутрішніх органів

Навіть після чищення зубів через деякий час з’являється неприємний запах із рота. У медиків є своя думка: наліт, що є розсадником мікробів, мало видалити з зубів, він не повинен залишатися на язику.

Джерело: Відомості

Навіть після чищення зубів через деякий час з'являється неприємний запах із рота. У медиків є своя думка: наліт, що є розсадником мікробів, мало видалити з зубів, він не повинен залишатися на язику, пише ivona.

Цей орган влаштований так, що на його спинці (біля основи) є велика кількість сосочків, складок і борозенок, на яких утвориться наліт. Складається він із відмерлих поверхневих клітин слизової оболонки рота, різних мікроорганізмів (бактерій і грибків) та залишків їжі. Серед іншої язикової «живності» присутні VSC-бактерії. Вони виділяють токсини й можуть не тільки псувати подих, а й викликати ураження зубів, ясен і слизової рота та горла. Коли жувати тверду й волокнисту їжу, язик частково очищається.

Будь-які відхилення у формі, кількості й глибині борозен, товщині та місці розташування нальоту офіційна медицина називає хворобами язика. Деякі з цих порушень пов'язують із неполадками в роботі тих або інших органів і систем організму.

Здоровий язик - рожевий, без нальоту, але при цьому не гладкий, а трохи шорсткий. Якщо язик блідий, то у вас низький рівень гемоглобіну в крові. Якщо колір жовтуватий, отже, є надлишок жовчі в жовчному міхурі або порушення в печінці. Синюватий відтінок - час перевірити серце.

Наліт, що покриває всю поверхню, вказує на проблеми в шлунково-кишковому тракті. Але буває, що язик обнесло нерівномірно. Якщо наліт є біля кореня язика з боків - нирокові порушення, у центрі - інтоксикація товстої кишки. «Підкова» посередині – погано працює товста кишка.

«Волохатий» язик зустрічається досить рідко. Сосочки на поверхні язика відмирають, зростаються між собою, товщають, подовжуються й стають схожими на коричневі волоски. Встановлено, що це відбувається після перенесених інфекцій, якщо застосовувалися антибіотики, а також при порушеннях у роботі шлунку та печінки.

Зайва гладкість язика (так звані «залисини»)  - наслідок атрофії сосочків. Таке трапляється, наприклад, при нестачі в організмі вітаміну В12 і фолієвої кислоти, при атрофічному гастриті.

Відбитки зубів на язиці видають проблеми з кишечником. Також ц ознака хронічного ентероколіту й порушення травлення.

Loading...