Діти зі Сходу та Півдня України відпочивають на Волині

Діти зі Сходу та Півдня України відпочивають на Волині

Ідея організувати відпочинок для дітвори зі Сходу та Півдня виникла в єпископа Духовного управління християнських церков «Царство Боже» в Україні Олександра Рудинця. Він зазначив, що діток вирішили запросити на Волинь, аби зламати бар’єри, що особливо загострились у цей час між жителями Сходу та Заходу.

Автор: Ольга УРИНА / Джерело: Відомості

На весняні канікули в село Лаврів Луцького району приїхали 54 дитини з Миколаївської, Донецької та Херсонської областей. Упродовж тижня школярі відвідуватимуть екскурсії, майстер-класи, розважатимуться та спілкуватимуться з волинськими однолітками.

Таке таборування стало можливим у межах проекту «Єдина Україна». Ідея організувати відпочинок для дітвори зі Сходу та Півдня виникла в єпископа Духовного управління християнських церков «Царство Боже» в Україні Олександра Рудинця. Він зазначив, що діток вирішили запросити на Волинь, аби зламати бар’єри, що особливо загострились у цей час між жителями Сходу та Заходу.

Цю ініціативу підтримав благодійний фонд «Дитяча місія. Україна».

— Від ідеї до втілення пройшло всього шість днів. За цей час було вирішено всі організаційні моменти: знайшли житло, придумали, на чому діти спатимуть, що їстимуть тощо, — повідала директор фонду Людмила Лонюк. — Я побачила, які небайдужі наші люди: всі дуже надихнулися цим і робили не лише те, що я просила, а набагато більше.

Так, дітворі організували табір на базі Лаврівської ЗОШ І–ІІІ ступенів. Навчальні класи перетворилися на затишні кімнати для приїжджих. Більше того, самі учні школи готували все для приїзду гостей, а місцеві підприємці допомогли з продуктами. Як поділилася Людмила Лонюк, навіть селяни готові були принести свої харчі, але цього не дозволяють санепідемнорми.

Організатори табору разом із місцевою владою подбали про цікаве дозвілля. Діти відвідали замок Любарта і арт-галереї у Луцьку, побували в театрі ляльок, стали учасниками майстер-класів у музичній і художній школах, навчалися танцям із ансамблем «Волиняночка», побачили, що таке польова кухня.

«Відомості» поспілкувались із маленькими гостями, коли ті відпочивали в спортивно-розважальному комплексі. Всі як один відповідали, що перебувати на Заході України їм зовсім не страшно і вони б залюбки приїхали ще.

— Я вперше на Волині, — розказує школярка з Миколаєва. — Батьки дуже хотіли, щоб я сюди поїхала, вони нітрохи не боялися відпускати мене. Та й у класі всі підтримали моє бажання відпочити тут. А я, коли приїду, розповім їм, як у вас насправді добре. У нас у місті набагато страшніше, бо розповідають, що начебто приїхали якісь бандерівці. Люди в це чомусь вірять, певно, через те, що всі так говорять...

Керівник миколаївської групи пані Катерина повідала, що в їхньому місті й дійсно трохи панікують, тому деякі батьки все ж не пустили своїх дітей на Волинь.

До слова, Олександр Рудинець повідав, що до нас мали приїхати ще 20 школярів із Бердянська, їм навіть квитки на потяг придбали. Але в останній момент батьки передумали, бо їх хтось налякав, що дітям тут голови повідривають.

На переконання пані Катерини з Миколаєва, всі, хто погостював у нас, зрозуміють, що такі чутки — просто вигадки.

— Ми завжди переконуємо своїх, що насправді немає різниці, якою мовою ти говориш, усі українці розуміють один одного, немає ніяких протистоянь і непорозумінь, — сказала вона.

Луцький міський голова Микола Романюк зазначив, що влітку, ще будуть організовані подібні дитячі таборування. За його словами, такі заходи варто було проводити ще 10 років тому, і тоді б, можливо, не мали такої ситуації, як зараз.

Loading...