Куди підуть гроші з обласної казни

Цього року передбачено, що загальний обсяг видатків обласного бюджету становитиме 1 мільярд 99 мільйонів 930 тисяч гривень. Із цієї суми левову частку отримають охорона здоров’я й освіта. А саме 75% усіх коштів.

Джерело: Відомості

На останній сесії обласна рада прийняла бюджет на 2014 рік. «Відомості» вирішили проаналізувати його видаткову частину.

Отже, цього року передбачено, що загальний обсяг видатків обласного бюджету становитиме 1 мільярд 99 мільйонів 930 тисяч гривень. Із цієї суми левову частку отримають охорона здоров’я й освіта. А саме 75% усіх коштів. Як розподілять решту, дивіться на інфограмі № 1.

Варто зазначити, що 52,6% від цієї суми — кошти на заробітну плату і 5% — на енергоносії. Видатки розвитку становлять лише 3,5% (див. інфограму № 2).

Освіта

Приємна новина для освітян: у видатках враховане незначне, але все ж підвищення заробітної плати. Сам фонд оплати праці у порівнянні з 2013-м збільшено на 8,6%. Передбачено трохи більше мільйона гривень для стимулювання молодих спеціалістів, які захочуть їхати вчителювати на село. На одного учня у новому кошторисі витрачатимуть на 684,3 гривні більше, ніж торік.

За рахунок обласного бюджету продовжать розпочате у 2010 році поетапне утеплення стін Люблинецької школи-інтерату, капремонт у навчальному корпусі Волинського інституту післядипломної педагогічної освіти, відремонтують дах Центру науково-технічної творчості учнівської молоді та фасад навчального корпусу Луцького педагогічного коледжу. Загалом на це спрямують 1 мільйон 825,4 тисячі гривень.

Передбачено кошти на розвиток позашкільної освіти — 1 мільйон 304,5 тисячі гривень і професійно-технічної — 130 тисяч.

Медицина

На охорону здоров’я Волині у 2014 році планують використати 445 мільйонів 91 тисячу гривень. Із них 75,7% піде на оплату праці медиків. Зокрема, закладені гроші й на підвищення зарплати — 11,3 мільйона гривень.

Уперше в обласному бюджеті передбачаються видатки — загальним обсягом мільйон гривень — для співфінансування придбання житла для медичних працівників.

На закупівлю медикаментів і перев’язувальних матеріалів виділять 35 мільйонів 826,3 тисячі гривень. Нарешті можна буде не платити благодійних внесків на придбання бинтів і вати.

515,5 тисячі гривень передбачено на харчування для дітей, що хворіють на фенілкетонурію, 250 тисяч — на лікування хворих на муковісцидоз і 99 тисяч — на ювенільний ревматоїдний артрит. Заплановані у кошторисі гроші й на бактеріологічну лабораторію обласного дитячого медичного об’єднання — 392 тисячі гривень.

Якщо в держбюджеті не «уріжуть» медицину, то в якості субвенцій для поліпшення матеріально-технічного забезпечення лікарень обласний бюджет отримає 15 мільйонів 826,6 тисячі гривень. Ці гроші підуть на придбання витратних матеріалів для закладів охорони здоров’я та лікарських засобів для інгаляційної системи — 4 млн 565,9 тис. грн, медикаментів і виробів медичного призначення для забезпечення швидкої медичної допомоги — 7 млн 376,6 тис. грн і на часткове відшкодування вартості лікарських засобів для лікування осіб із гіпертонічною хворобою — 3 млн 884,1 тис. грн. На обласну програму «Волинькард» спрямують 3 мільйони 700 тисяч гривень.

Планується також здійснити заміну водонапірної башти обласного дитячого санаторію «Дачний» (120 тис. грн); провести комп’ютеризацію туберкульозного територіального медичного об’єднання (25 тис. грн); придбати пральні машини для інфекційної лікарні (205 тис. грн); фототерапевтичне обладнання для обласного шкірно-венерологічного диспансеру (660 тис. грн); закупити ультрафракційну установку для обласної станції переливання крові (450 тис. грн); придбати комп’ютерну техніку та медичний автотранспорт обласному центру екстреної медичної допомоги (450 тис. грн); поліпшити матеріально-технічну базу обласного патологоанатомічного бюро в частині придбання мікротомів для закладу (300 тис. грн).

Культура

Судячи з обласного бюджету, на жителів сіл чекає культурний «бум». В обласному кошторисі на проведення гастрольної діяльності митців обласної філармонії у сільській місцевості заплановано 340 тисяч гривень.

За рахунок коштів спеціального фонду за 700 тисяч гривень буде придбано комфортабельний автобус. 1 мільйон 793 тисячі гривень передбачено на підтримку заслуженому народному ансамблю пісні й танцю України «Колос», Музею історії сільського господарства Волині — скансену та двом редакційно-видавничим групам. Назви цих груп не вказують, як і нема детального розпису використання такої суми.

Що побудують і відремонтують

Неодноразово доводилося чути, що у 2014 році під великим сумнівом залишається фінансування капітальних видатків. Утім, в обласному бюджеті на цю статтю передбачено 4 мільйони 562,3 тисячі гривень. Із них 3 мільйони 770 тисяч має піти на капремонт і реконструкцію чотирьох закладів — приміщення академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Т. Г. Шевченка, Волинського обласного державного училища культури і мистецтв ім. І. Ф. Стравінського, Волинського обласного театру ляльок у Луцьку (ремонт сцени та глядацької зали) та головного корпусу Волинського краєзнавчого музею.

На капітальний ремонт закладів соціального захисту передбачено 140 тис. грн, зокрема на реконструкцію Голобського дитячого будинку-інтернату в смт Голоби Ковельського району (100 тис. грн) і капітальний ремонт приміщень бані та пральні психоневрологічного інтернату в с. Руда Любомльського району (100 тис. грн).

Незважаючи на економію, депутати залишили рядок на фінансування ремонту меморіалу радянським воїнам у с. Облапи Ковельського району (60 тис. грн) і реконструкцію приміщення Волинської обласної державної телерадіокомпанії (102,9 тис. грн).

Що стосується навчальних закладів, то гроші передбачені на капремонт Нововолинської спеціальної загальноосвітньої школи № 9 — 529,1 тис. грн; будівництво загальноосвітньої школи І–ІІІ ст. у с. Башлики Ківерцівського району — 300 тис. грн; капітальний ремонт тепломережі Маяківського навчально-виховного комплексу «Загальноосвітня школа-інтернат І–ІІІ ступенів — лінгвістичний ліцей» — 300 тис. грн.

Планується, що продовжать будувати спорткомплекс для вихованців Волинського обласного ліцею з посиленою військово-фізичною підготовкою (спрямовується 3 млн 549,6 тис. грн), спортивний і актовий зали Володимир-Волинської спеціалізованої школи-інтернату (721,8 тис. грн). Цей же заклад отримає на утеплення даху та стін гуртожитків 1 мільйон 988 тисяч гривень. А Володимир-Волинський педколедж — 800 тисяч на реконструкцію системи водопостачання та водовідведення студентського гуртожитку. За 880 тис. грн мають капітально відремонтувати корпуси Крупівського навчально-реабілітаційного центру.

4 мільйони 498,3 тисячі гривень залучаються з обласного бюджету на проведення робіт капітального характеру на 10 об’єктах охорони здоров’я. Левову частку цих грошей отримає Волинське дитяче медичне територіальне об’єднання.

Зазначимо, що обласні обранці можуть доповнити і змінити кошторис у межах 35 мільйонів гривень: стільки невикористаних залишків залишилося з минулого року.

На діаграмі: Структура видатків обласного бюджету в 2014 році за загальним фондом і капітальними видатками, що передаються з загального фонду (без урахування цільових трансфертів із державного бюджету)

На діаграмі: Структура видатків обласного бюджету в 2014 році за економічною класифікацією (загальний фонд і капітальні видатки, що передаються до бюджету розвитку, без урахування цільових трансфертів із державного бюджету)

Loading...