У Жовтневому люди вимагають повернути «швидку»

У Жовтневому люди вимагають повернути «швидку»

На вулицю понад 200 людей вивело повідомлення про те, що пункт невідкладної швидкої допомоги у селищі закривають. Як повідомила «Відомостям» секретар селищної ради Наталія Лобойко, про те, що автомобіль швидкої допомоги мають перевести у Нововолинськ, говорили ще наприкінці 2013 року.

Автор: Наталка СЛЮСАР / Джерело: Відомості

Новий рік на Волині почався з протестів проти реформування медицини. Цього разу на мітинг вийшли жителі селища Жовтневе.

На вулицю понад 200 людей вивело повідомлення про те, що пункт невідкладної швидкої допомоги у селищі закривають. Як повідомила «Відомостям» секретар селищної ради Наталія Лобойко, про те, що автомобіль швидкої допомоги мають перевести у Нововолинськ, говорили ще наприкінці 2013 року.

— Ми неодноразово телефонували у Луцьк перед самим Новим роком і нас запевняли, що ніхто нічого не закриватиме, — розповіла посадовець. — Із перших чисел січня «швидкої» у селищі вже не було, чергування не проводилося.

— На пункт невідкладної допомоги замок повісили, телефон відключили, — додав депутат селищної ради Олександр Топорівський. — Фельдшера, медсестру, водія перевели на роботу в Нововолинськ. Нам кажуть, що допомогу ми отримуватимемо таку саму. Але ж із Нововолинська до Жовтневого по такій роздовбаній дорозі за 10 хвилин не доїдеш. А коли «швидка» стояла в нас у селищі, то приїжджала на виклик протягом 5 хвилин. А у нас люди проживають переважно пенсійного віку і часто хворіють. Тому ми категорично проти, щоб із селища забрали єдиний медичний автомобіль. Населення Жовтневого становить 4 тисячі 700 осіб. Ми маємо право на швидку медичну допомогу.

Чому з селища автомобіль перевели у Нововолинськ, «Відомості» запитали у головного лікаря Волинського обласного центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олега Куца.

— Наше завдання — зробити так, щоб бригада невідкладної допомоги ефективно працювала, а не просто стояла. Саме для оптимізації роботи місце дислокування автомобіля було переведене у Нововолинськ. Тепер у цьому пункті невідкладної допомоги ми маємо 4 бригади медиків і 5 автомобілів, які обслуговуватимуть місто Нововолинськ, селище Жовтневе і навколишні села. До речі, всі нормативи дотримані. Одна бригада екстреної медичної допомоги має обслуговувати 14 тисяч населення. Крім того, у нас є статистика. За 10 днів автомобіль, що базувався в Жовтневому, виїжджав на виклики 19 разів. У середньому 2 виклики в день. Автомобілі у Нововолинську працюють інтенсивніше. В інших населених пунктах люди також потребують медичної допомоги. Тому ми не можемо дозволити, щоб машина просто стояла. Хоча на нічні чергування вона може залишатися і в Жовтневому.

Олег Куц особливо відзначив, що автомобіль, який перевели з Жовтневого, — найгірший в автопарку «швидких» області й потребує заміни. Що і зроблять першочергово вже цього року.

— У першому кварталі Волинь має отримати 33 нових спецавтомобілі. Обов’язково поміняємо той, що перевели у Нововолинськ із Жовтневого. Всього ж нам треба замінити 90 автомобілів невідкладної швидкої допомоги, — наголосив посадовець.

У Жовтневому ж вимагають розглянути ситуацію з переведенням автомобіля на позачерговій сесії селищної ради. Тут налаштовані відстояти право мати власну карету швидкої допомоги, щоб бути впевненими, що медичну допомогу отримають вчасно.

Loading...