У Луцьку відкрили оновлений Художній музей
Сьогодні у Луцьку урочисто відкрили оновлену експозицію Художнього музею.
Він розташований у колишньому будинку повітової канцелярії і шляхетських судів (пам’ятці містобудування та архітектури національного значення), збудованому 1789 на руїнах княжого палацу на території Луцького замку. Культурний об’єкт давно потребував капітального ремонту. Після клопотання голови облдержадміністрації Бориса Клімчука на ремонт Шляхетського будинку з державного бюджету було виділено 3,1 млн грн.
Нині приміщення музею постало в оновленому вигляді: змінено план його внутрішнього простору, розширено площу для презентації творів мистецтва, вдосконалено технічне функціонування споруди, створено сучасне внутрішнє освітлення та надійну систему охорони. А найголовніше – перед глядачем буде розгорнуто давно очікувану експозицію Художнього музею, більшість творів якої відреставровано та оформлено в нові рами. Колекція музею є нині однією з найкращих та найцікавіших мистецьких збірок в Україні та регіоні.
Голова облдержадміністрації Борис Клімчук під час урочистого відкриття оновленої експозицію вручив подяки директору Художнього музею Зої Навроцькій та реставратору Анатолію Квасюку. Пан Анатолій зокрема зауважив, що через його руки пройшло 137 картин.
- Кожна із них вимагає особливого підходу, - сказав реставратор, - ми їх переодягнули у нові рами, все одно що одягнули у нові сукні. Прекрасні картини повинні мати прекрасні сукні.
Борис Клімчук також подякував директору ПАТ «Луцьксантехмонтаж № 536» Віктору Чорнусі, адже будівельно-монтажні та внутрішні оздоблювальні роботи виконували фахівці цього підприємства.
Голова облдержадміністрації наголосив, що в області багато робиться позитивного для розвитку культурної спадщини. Зокрема, відреставровано музей Стравінського в Устилузі, музей Липинського у Затурцях. На черзі, за його словами, відновлення старовинної церкви у Ковельському районі, укріплення валів Замку Любарта та Городища у Володимирі-Волинському.
Міський голова Микола Романюк повідомив присутнім, що з міського бюджету було виділено 100 тисяч грн. на нове енергопостачання до замку Любарта і буде вирішуватися питання по укріпленню крипт.
- Не кожне місто може похвалитися такою картинною галереєю, - зауважив Микола Ярославович. – Бажаю, щоб у цей музей стояла черга біля каси.
Оновлена експозиція Художнього музею розміщена у шести залах. У першому представлено мистецтво Західної Європи XVII-початку XVIIIст. Зал другий присвячений європейському мистецтву XVIII–початку XXст. Яскраве враження залишають твори Володимира Тетмайєра, Войцеха Коссака, Юліана Фалата, Петра Михайловського та інших. В експозицію залу також введено зразки скульптурного та декоративно-ужиткового мистецтва..
Галерея історичних портретів кінця XVI– початку XXст. розміщена у третьому залі. В галереї історичних постатей – князь Костянтин Острозький, Адам Кисіль, Михайло Вишневецький. Ядро колекції – портрети князів Радзивілів.
Зал №4 представляє російське та українське мистецтво XIX– початку XXст. – твори мариністів Івана Айвазовського і Руфіна Судковського, пейзажі Володимира Орловського і Фотія Красицького. Центральне місце в експозиції залу посідають твори Андроника Лазарчука, уродженця Волині, вихованця Санкт-Петербурзької Академії мистецтв.
У п’ятому й шостому залах – експонуються твори видатних митців України а також волинських майстрів XXст. В експозиції також представлено твори, які були затримані працівниками Волинської митниці та передані до музею управлінням СБУ.