У Новий рік – із ялинкою!

У Новий рік – із ялинкою!

Незабаром новорічні свята, а це означає що настав час попіклуватися про найголовніший атрибут – ялинку.

Джерело: Відомості

 Цього року Волинські лісівники готові запропонувати не лише волинянам, а й жителям інших областей понад 100 тис. лісових красунь за помірними цінами.

Щорічно у лісогосподарських підприємствах Волинського обласного управління лісового та мисливського господарства створюються цільові плантації площею понад 360 га для заготівлі новорічних ялинок, на них росте 1 млн 770 тис. шт вічнозелених красунь.

Ліміти заготівлі ялинок встановлюються рішенням Волинської обласної ради від 26.02.2013 №17/63 за поданням обласного управління лісового господарства та за погодженням із Державним управлінням охорони навколишнього природного середовища у Волинській області. Враховуючи, що новорічні ялинки є лісовим ресурсом, за їх заготівлю необхідно сплатити збір до місцевих бюджетів, як за заготівлю другорядних лісових ресурсів. Заготівля новорічних ялинок відбувається на підставі спеціального дозволу – лісового квитка при наявності рішення районної комісії.

Ставки збору на здійснення побічних лісових користувань, заготівлю другорядних лісових матеріалів та використання корисних властивостей лісів затверджено рішенням Волинської обласної ради від 21.02.2013 №17/62. Ставки збору для постійних лісокористувачів (відповідно до ст. 17 Лісового Кодексу України) становить 6,6 копійки, а для тимчасових лісокористувачів та заготівельників (відповідно до ст. 18 Лісового Кодексу України) становить 26,3 копійок за дерево.

Закон чітко пише: новорічні ялинки відносяться до державних лісових ресурсів, так як деревина, ягоди, гриби, лікарські рослини. Але законодавство не передбачає заготівлю новорічних ялинок у порядку загального користування, так як це дозволено при заготівлі ягід та грибів. Заготівля новорічних ялинок відноситься до спеціального використання лісових ресурсів і є платною. Новорічні ялинки – державний лісовий ресурс. За його використання Податковим кодексом України передбачено плату, як збір за спеціальне використання лісових ресурсів. Ці кошти спрямовуються до бюджетів місцевого самоврядування.

Як і в попередні роки, реалізація новорічної сосни та ялини у передсвятковий сезон відбуватиметься із використанням електронної бирки для кожної лісової красуні. Електронні чіпи прикріплюватимуться до кожного деревця. Зняти їх без пошкодження чи переставити на інше деревце неможливо. У цій бирці зазначатиметься вся інформація про походження хвойного насадження: з якого лісгоспу та лісництва відпустили дерево, порода, висота.

З метою забезпечення охорони хвойних насаджень у лісових масивах постійно будуть проводитись рейди працівниками лісової охорони. Також буде створено спільні мобільні рейдові групи з участю представників Державного управління охорони навколишнього природного середовища в області, Державної екологічної інспекції, державної інспекції сільського господарства, Управління Міністерства внутрішніх справ в області, обласного управління лісового та мисливського господарства, головного управління агропромислового розвитку.

Новорічну красуню волиняни зможуть придбати на спеціально облаштованих ялинкових ярмарках у містах і селах, в усіх лісництвах та в місцях проведення рубок формування. Вартуватиме зелена красуня, у залежності від зросту, від 50 гривень і більше. До слова, малозабезпечені та незахищені категорії населення отримають новорічні красуні безкоштовно.

Після зимових свят Волинські лісівники займуться переробкою ялинок та сосен, які не встигли продати. Після цього візьмуться за дерева, які прикрашали оселі. Усі вони підуть під ніж. За лічені секунди з дерева не залишається нічого, окрім щепи. Готову щепу змішують з тирсою і поміщають у спеціальні ємкості. Там щепа підсихає й поступово перетворюється на гранули. Переробники запевняють: це екологічно чиста й енергомістка речовина. Із ста ялинок отримують 0,6 куб м паливної тріски. Тільки з переробки ялинок у Луцьку отримають близько 350 тисяч куб м паливної тріски, яка може замінити 131 куб м газу.

Пункти продажу хвойних дерев у м. Луцьк:

1. бульв. Дружби Народів, 7а (поблизу бібліотеки);

2. пр-т Соборності (поблизу ринку «Північний»);

3. пр-т Соборності (навпроти гіпермаркету «Там-Там»);

4. пр-т Соборності, 26;

5. пр-т Соборності (поблизу відділу РАЦС);

6. вул. Дубнівська, 36 (поблизу кінцевої зупинки громадського транспорту);

7. вул. Глушець (поблизу магазину «Шара»);

8. пр-т Відродження, 6;

9. на розі вулиці Січової – пр-ту Відродження;

10. вул. Героїв УПА (поблизу магазину «Вишівський»);

11. вул. Конякіна, 14;

12. вул. Гордіюк (поблизу торгового центру «Фуршет»);

13. вул. Львівська (поблизу магазину « Наш Край»).

Ялинкові базари по Волинській області:

1. м. Володимир – Волинськ вул. Луцька парк «Слов’янський»;

2. м. Ново-Волинськ вул. Некрасова 3;

3. м. Горохів вул. Берестецька 2;

4. м. Камінь Каширськ площа Культури;

5. м. Ківерці площа Чорновола;

6. Траса Луцьк-Брест рекреаційний пункт «Зелений Гай» павільйон «Лісовичок»;

7. м. Ковель площа Привокзальна;

8. смт. Колки вул. Грушевського 2;

9. смт. Любешів вул. Незалежності 88;

10. м. Любомль вул. Незалежності 64;

11. Реакреаційний пункт «Машів Бір» траса Київ-Варшава павільйон

«Лісовичок»

12. Маневицький р-н с. Оконськ вул. Київська павільйон «Лісовичок»;

13. смт. Маневичі вул. 100-річчя Маневич;

14. смт. Маневичі вул. Луцька 9;

15. Любомльський р-н. смт. Згорани вул. Шевченка 58;

16. смт. Ратне площа Центральна;

17. смт. Стара Вижва вул. Привокзальна 20, ринок;

18. смт. Турійськ вул. Луцька, ринок;

19. с. Блаженик траса Ковель-В.Волинськ павільйон «Лісовичок»

20. Траса Луцьк-Рівне рекреаційний пункт «Лісова пісня»;

21. м. Луцьк проспект Соборності, 26;

22. смт. Шацьк вул. 50 років Перемоги, ринок;

23. с. Гараджа рекреаційний пункт «Білочка» павільйон «Лісовичок».

Волинські лісівники попереджають, що усі ялинки без бирки незаконно зрубані. Також ялини та сосни – дуже легкозаймисті, тому треба бути дуже обережними з електричними гірляндами та бенгальськими вогнями.

Loading...