Курилюк: Закликаємо опозицію до діалогу
- Президент Віктор Янукович вкотре закликав опозицію до діалогу
- Президент Віктор Янукович вкотре закликав опозицію до діалогу, запрошуючи в заяві від 11 грудня лідерів Євромайдану сісти за «круглий стіл» обговорення. Бо лише в такий спосіб – через переговори та узгодження спірних політичних питань – можливе порозуміння. Це єдиний шлях, який не порушує мирські та християнські закони і відповідає нормам головного закону держави – Конституції України. Та чи дослухаються ініціатори мітингів до заяви Президента? Адже, найвища влада країни щонайменше тричі пропонувала опозиційним лідерам зустрітися віч-на-віч для досягнення консенсусу. Кликав на перемовини прем’єр Микола Азаров, просив сісти за стіл переговорів спікер парламенту Володимир Рибак, говорили про діалог з опозицією в Адміністрації Президента. Але жодного разу «Свобода», «Удар» і «Батьківщина» не пристали на пропозиції влади… До речі, Александр Кваснєвський назвав це помилкою з боку опозиції.
Я можу зрозуміти опозиціонерів, як політиків, що борються за владу всіма доступними способами – нехай навіть найбрутальнішими, які до скону будуть на їхній совісті. Але я категорично не розумію опозиціонерів, як громадян, які навмисне роздмухують вогнище суспільного неспокою для задоволення власних політичних амбіцій. Через їхню відмову від діалогу з владою в державі триває хаос, страждають прості люди, співвітчизники, які голосували за лідерів опозиції і сподівалися на їхній захист.
Питається, чого бояться опозиціонери, потрапивши за «круглий стіл» обговорення? Можливо, їм нічого протиставити аргументам Президента і прем’єра, нічим крити правду про реальні наслідки від Угоди з ЄС, яку лідери опозиції всіляко приховують від народу під гаслами про «криваву розправу над майданом» і «наміри влади продатися Митному союзу». Це мої здогади. А що насправді стримує опозицію від діалогу, ці політики можуть повідати людям на «круглому столі». Звісно, якщо прийдуть…
У всякому разі, Президент особисто публічно закликав опонентів до усестороннього обговорення. Притім, аби не бути упередженою, влада пропонує загальнонаціональний діалог – за участі не лише провладних та опозиційних політиків, але й представників громадськості, духовенства та інших суспільних інституцій. Глава держави однозначно заявив: він готовий вислухати аргументи опозиції та протиставити власні на всезагальний осуд громадськості. Хто буде правий – судити простим людям, суспільству. Але ж для цього потрібна згода опозиційної трійки, яка, на жаль, досі не дала відповідь на заяву-звернення Президента.
Олександр Курилюк, заступник голови Волинської облдержадміністрації: