Андрій Мельник: Угода буде підписана – потрібно лиш встигнути мінімізувати ризики

Особливо це стосується сільськогосподарських товаровиробників, для яких, не є таємницею, болісно відгукнеться негайне та непідготовлене зближення з потужним і захищеним європейським ринком.
Депутат обласної ради Андрій Мельник заявив, що Угода з ЄС рано чи пізно буде підписана:
«Навряд чи сьогодні знайдеться незаангажована людина, наголошую – простий українець, волинянин, а не політик, який би сумнівався в євроінтеграційних намірах України. Про це засвідчують останні події в країні, це чітко заявляє влада – від Президента до голови сільради. І вкотре на цьому наголосив глава держави Віктор Янукович під час публічної розмови з екс-президентами Леонідом Кравчуком, Леонідом Кучмою та Віктором Ющенком.
Якщо до зустрічі «чотирьох» опозиція ще могла по-різному трактувати зовнішньополітичний вектор, то тепер заява Віктора Януковича чітко ставить остаточну крапку в питанні – угода з ЄС таки буде ухвалена, ймовірно, у березні 2014-го. Єдине, чого хоче влада – скористатися нинішньою паузою для адаптації економіки та соціально-суспільних інституцій під європейські стандарти. Для цього глава держави доручив уряду прискорити роботу щодо мінімізації ризиків для підписання Угоди.
Про що йдеться? Насамперед це — прозорість процесу, в якому мусять брати участь безпосередньо українські товаровиробники. Їм належить знати всі реальні розрахунки: які ринки втратять через неконкурентоздатність з європейськими виробниками, скільки працівників доведеться звільнити для здешевлення собівартості продукції. Врешті-решт, які державні пільги та дотації втратять, коли вийдуть на безкомпромісний ринок віч-на-віч із європейськими корпораціями. Особливо це стосується сільськогосподарських товаровиробників, для яких, не є таємницею, болісно відгукнеться негайне та непідготовлене зближення з потужним і захищеним європейським ринком.
Тому, як на мене, Президент зробив правильник крок, закликавши українських виробників усіх галузей економіки консолідуватися навколо визначення умов, які б задовольнили сьогодні Україну, українських товаровиробників, український народ. Щоб ці умови забезпечили нам можливості розвитку нашої країни. Лише в такий спосіб маємо шанс захистити власне виробництво, протиставити європейцям конкурентоздатну економіку. Віктор Янукович заявив, що як тільки ми знайдемо порозуміння, тобто, буде досягнуто такий компроміс — підпис під Угодою стоятиме.
Звісно, бракує часу. Скажімо, на подібні приготування нашим сусідам-країнам ЄС знадобилося по кілька років. Однак шляху назад немає. Робоча група на чолі з першим віце-прем’єр-міністром Сергієм Арбузовим уже вирушає до Брюсселя. Розпочнеться робота спільної робочої групи Україна-Євросоюз. На переговорах ми будемо відстоювати економічні нюанси усіх товарних груп, аби максимально захистити наших виробників. Підхід буде однаковий: якщо відкриваємо ринок і віддаємо Європі, то нехай європейці чітко визначаться з умовами — що отримаємо взамін, чи будуть компенсації і які компенсації?
Зрозуміло, що Євросоюз вимагатиме він України взаємних дій. Думаю, за цим не стане. Бо Президент наголосив, що вже дав доручення уряду прискорити роботу з визначенням наших вимог для умов підписання, залучити стільки фахівців, скільки потрібно. За його словами, ця робота має бути виконана до наступного саміту Україна-ЄС в березні 2014 року. Але не все залежить від нас. Тут важливе й прагнення Єврокомісії беззастережно
йти назустріч Україні, задовольнивши наші, я вважаю, справедливі та обґрунтовані умови для підписання Угоди».