На Волині є соціально відповідальний бізнес
— Президент України одним із пріоритетів на 2013-й рік визначив те, що соціальна відповідальність має стати синонімом успішності бізнесу — як великого, так і малого.
Уже п’ятий рік поспіль на Волині обласна служба зайнятості організовує заходи, спрямовані на підвищення соціальної відповідальності бізнесу. Їх результат і подальшу роботу в цьому напрямку обговорювали під час брифінгу першого заступника директора обласного центру зайнятості Світлани Корецької та начальника Територіальної державної інспекції з питань праці Юрія Бондарчука.
— Президент України одним із пріоритетів на 2013-й рік визначив те, що соціальна відповідальність має стати синонімом успішності бізнесу — як великого, так і малого, — зауважила Світлана Миколаївна. — Передусім це легальне працевлаштування; гідна зарплата; соціальний пакет, передбачений роботодавцем; підвищення кваліфікації працівників і постійне навчання на підприємстві; забезпечення доїзду до місця роботи; працевлаштування соціально незахищених категорій населення, зокрема випускників на перше робоче місце, інвалідів. Саме це є основними критеріями соціально відповідального бізнесу.
Світлана Корецька повідомила, що в області й надалі будуть проводити бліц-навчання для роботодавців із участю контролюючих органів, представників влади для того, щоб максимально проінформувати і проконсультувати їх. А для стимулювання соціально відповідального бізнесу відповідно до нового закону про зайнятість уведено норму компенсації єдиного соціального внеску за працевлаштування соціально вразливих категорій населення.
— За липень–жовтень 2013 року рішення про компенсацію єдиного соціального внеску було прийняте щодо 130 осіб, із них 60% — це соціально-незахищена категорія, — уточнила Світлана Корецька. — 20 листопада я була на парламентських слуханнях, де міністр соціальної політики Наталія Королевська озвучила пропозиції, надані на розгляд законодавцям, щодо подальших ініціатив у законодавстві, а саме — надання роботодавцям дотації при працевлаштуванні соціально незахищених категорій і зменшення єдиного соціального внеску роботодавцям, які створять дистанційне робоче місце або для інвалідів, або для жінок, які доглядають за дитиною до трьох років.
Прикладом соціально відповідального бізнесу на Волині учасники брифінгу назвали такі підприємства, як ТОВ «Кромберг енд Шуберт», ПАТ «Луцьксантехмонтаж №536», СП ТзОВ «Модерн-Експо», ПАТ «Теремно Хліб», ПП «Тигрес» та інші.