Чи повториться минулорічний колапс?

Чи повториться минулорічний колапс?
Зима-2013 у Луцьку

У Службі автомобільних доріг у Волинській області запевняють, що висновки з минулорічного зимового сезону зробили й провели роботу над помилками.

Автор: Наталка СЛЮСАР / Джерело: Відомості

Як відповідні служби Волині підготувалися до роботи у зимовий період

Волиняни ще не забули, як минулої зими пробиралися крізь снігові замети, стояли у дорожніх заторах. А все тому, що зима виявилася «неочікувано» сніжною і комунальники до неї були не готові. Цього року синоптики прогнозують теж нелегкі погодні умови. Напередодні зимового сезону 2013–2014 років «Відомості» вирішили дізнатися, чи застане зима зненацька відповідальні служби.

Зима-2014 зробить нові ями у дорогах

У Службі автомобільних доріг у Волинській області запевняють, що висновки з минулорічного зимового сезону зробили й провели роботу над помилками.

— Ми обслуговуємо 1 тисячу 800 кілометрів доріг. Уже сьогодні заготовили соляної суміші 59%, піску — 106% до потреби. Це 47,7 тисячі тонн, — зазначив голова служби Анатолій Посполітак. — Сіль докуповуватимемо за рахунок коштів бюджету-2014. Техніку також практично підготували. У нас власних автомобілів є понад сотня. Всі відремонтовані та на ходу. Крім того, ми уклали 43 угоди з іншими організаціями, які мають грейдери, навантажувачі (їх особливо не вистачало минулої зими). Всього додатково ми можемо залучити до надання послуг із розчищення снігу 78 одиниць спеціалізованої техніки.

Якщо говорити про техніку, то щороку обласна служба автодоріг придбавала щось нове. Гроші виділяв «Укравтодор». Цьогоріч не купили нічого. Волинським дорожникам залишається лише позаздрити колегам із деяких інших областей, які можуть поповнити свої автопарки за кошти місцевих бюджетів. На Волині останній автомобіль для шляховиків за гроші обласного бюджету було куплено у 2007 році.

Свою готовність до роботи у зимовий період волинські дорожники довели в ніч із 25 на 26 листопада. Через ожеледицю цього дня не сталося жодної аварії. А на шляхах області для забезпечення безпеки руху на трасах працювало 44 одиниці техніки, з яких 28 — комбіновані дорожні машини. Заради справедливості зазначимо, що то ще була не зима.

Найбільша проблема, яка турбує волинян, — це стан дорожнього покриття і яким воно буде після зими. Всі ж добре пам’ятають це жахливе бездоріжжя після сходження снігу. Тут нічого доброго шляховики обіцяти не можуть. «Ями будуть: дива не буває», — кажуть.

— Звичайно, ми працюємо, щоби зменшити цю ямковість, — зазначив Анатолій Посполітак. — У нас одна проблема — відсутність фінансів. Практично всі дороги потребують капітального ремонту. Один кілометр коштує 20 мільйонів гривень. Ми ж обслуговуємо 1800 км. А на все про все отримали цього року трохи більше 100 мільйонів гривень. Тому доводиться в основному ями латати. Цьогоріч ми добре зробили Ковельську трасу — ямки закрили великими картами. Далі за технологією мали б провести ще поверхневу обробку. Тоді б ця дорога зиму витримала. Проте грошей немає. Щоб якось зберегти дорожнє полотно, вводитимемо обмеження на рух великовантажного транспорту територіальними дорогами. Ставимо дорожні знаки. Схема з ДАІ відпрацьована.

МНС готове прийти на допомогу

Готові реагувати на надзвичайні ситуації взимку і в Державній службі з надзвичайних ситуацій. У волинському управлінні є шість силових електростанцій загальною потужністю 10, 30 та 100 кВт, на базі аварійно-рятувального загону спеціального призначення сформовано дві позаштатні групи газоелектрозварювальників. Так що у разі надзвичайної ситуації тут готові швидко відновити життєзабезпечення лікарень, водозаборів, каналізаційно-насосних станцій тощо.

— На випадок ускладнення оперативної обстановки на шляхах державного значення в підрозділах Управління ДСНС України в області в постійній готовності перебуває інженерна, спеціальна і снігоочисна техніка, а саме: БАТ-2, бульдозер ДЗ-171, 25 автомобілів підвищеної прохідності для буксирування транспортних засобів, — запевнив «Відомості» начальник відділу реагування на надзвичайні ситуації Управління ДСНС у Волинській області Олександр Никитюк.

У разі ж сильних морозів для запобігання переохолодженню рятувальники спільно з місцевими органами влади можуть встановити понад 60 стаціонарних і чотири мобільних (у містах Луцьку, Ковелі, Володимирі-Волинському, Нововолинську) пункти обігріву в обласному та районних центрах області.

У Луцьку запровадять нову практику паркування автомобілів

В обласному центрі Волині вже діє наказ департаменту житлово-комунального господарства про цілодобове чергування спецтехніки на базі комунального підприємства «Луцькспецкомунтранс».

— З технікою у нас проблем немає, — запевнила «Відомості» заступник Луцького міського голови Лариса Соколовська. — Вона відремонтована та готова до роботи. Цього року ми виділили гроші на новий грейдер. Провели тендер. Сподіваємося з дня на день його отримати. Заготовили достатню кількість щебенево-соляної суміші та піску. На територіях ЖКП для цієї суміші будуть встановлені ящики.

До речі, у вівторок, 26 листопада, двори і дороги міста були покриті тонким шаром льоду. І хоча всі знали з прогнозу погоди про те, що вже наприкінці листопада будуть перші морози, ніяких ящиків із сумішшю на вулицях не спостерігалося. Чого чекають ЖКП? Питання риторичне.

Найбільшою ж проблемою минулої зими були затори на міських вулицях. Тоді влада говорила про недобросовісних водіїв, які паркували свої автівки та заважали тим самим роботі снігоочисної техніки.

— Цього року підготовлено розпорядження міського голови про звільнення основних центральних доріг міста від парковок приватного транспорту, — розповіла Лариса Миколаївна. — Ми це питання погодили у ДАІ.

Суть новації у тому, що одного дня дозволятимуть залишати транспортні засоби з правого боку дороги, а наступного — з лівого. Відповідно й прибиратимуть.

Отож, як бачимо, на словах до зими готові усі. Як буде на практиці — час покаже.

Loading...