У селі під Луцьком мешкають страуси та фазани

У селі під Луцьком мешкають страуси та фазани
Анатолій Янчук у компанії свого улюбленця — страуса ему / Фото: Ірина КОСТЮК

У підприємливого жителя села Сирники Луцького району Анатолія Янчука на подвір’ї мешкає незвична птиця.

Автор: Ірина КОСТЮК / Джерело: Відомості

У підприємливого жителя села Сирники Луцького району Анатолія Янчука на подвір’ї мешкає незвична птиця. Замість курей — королівські фазани, нільські гуси, індійські качки та навіть страуси. А за хатою на вже викопаному городі розкошують чорно-білі свині. Звідки у господаря така екзотика, «Відомості» дізнавалися, побувавши у нього в гостях.

Захоплення фазанами в Анатолія Янчука почалося більше семи років тому. Чоловік каже, як тільки переїхав жити у село, захотілося, щоб щось бігало подвір’ям, — так у господарстві з’явилися перші фазани та пави, а потім понеслося... Майже кожні відвідини виставок закінчувалися купівлею нових фазанів. Нині їх у пана Анатолія аж десять видів — золотий, срібний, діамантовий, гімалайський, три види мисливських тощо. Птахи один одного гарніші — кожен милує око своїм різнобарв’ям.

До слова, фазани — втіха не з дешевих. Найдорожчою у колекції пана Янчука є птиця вартістю вісімсот доларів. Є і дешевші, але, як каже Анатолій Миколайович, грошей, вкладених у господарство, він не рахує, головне — задоволення, яке отримуєш, спостерігаючи за фазанами. А маючи їх кілька десятків, зараз уже й заробляти можна, продаючи потомство.

Харчуються фазани соняшниковим насінням, кукурудзою, просом. Ласують улюбленці пана Анатолія і гарбузами, горобиною та виноградом.

Купувати і продавати екзотичних птахів господар їздить на виставки, які щомісяця проходять у різних містах України. Так, у кінці вересня така відбулась у Тернополі, звідки пан Анатолій привіз дві самки канарок, тож тепер співочих пташок у нього в будинку живе аж п’ять. Купив там і кучерявого півня породи кохінхін. До слова, курей екзотичних теж вистачає: бігають подвір’ям пухові кури, кури-фенікси, безхвості араукани, які несуть бірюзові яйця.

Найбільше вражень лишилося від кількамісячного австралійського страуса ему. Господар його не зачиняє у клітці: страусеня привітне, цікаве, зовсім не боїться людей і спокійно розгулює у компанії інших домашніх улюбленців на подвір’ї. Ще один ему, дорослий, живе на загородженій території. Появу журналіста «Відомостей» сприйняв дещо насторожено, однак сфотографувати себе таки дозволив. Територія біля будинку дозволяє утримувати страусів, яким, як відомо, треба значну площу для розгону.

Пан Анатолій розповів, що раніше тримав африканських страусів, але відмовився, бо вони потребували більше місця, ніж австралійські ему, та були набагато агресивнішими.

Здивував Анатолій Янчук поголів’ям свиней, яких тримає в господарстві: на нещодавно викопаному городі повноцінними володарями почуваються п’ятеро в’єтнамських свинок. Цікаві вони тим, що мають незвичне забарвлення — є білі, руді та чорно-білі льохи.

Наразі господарство пана Янчука потрохи готується до зимівлі. Коли вдарять морози, фазани, страуси й екзотичні курочки переселяються до спеціально облаштованого для них двоповерхового хліва. Фазани мають привілей — можуть виходити на балкон.

— Птахи всі дуже делікатні, за ними потрібен постійний догляд, — каже господар, який через це дуже рідко покидає своє обійстя.

Крім приємних вражень, часом екзотичні пернаті додають і мороки своєму хазяїну. Якось, за словами Анатолія Миколайовича, з клітки втік страус — ловити його довелося чи не всією вулицею. Фазан теж колись тікав, але через три дні сам повернувся до власника.

Значно збільшувати своє господарство Анатолій Янчук поки не планує, каже, що кілька пар кожного виду фазанів йому достатньо. Єдиний, хто поки лишається без самки, — гімалайський фазан, тому знайти пару для свого улюбленця — у пана Анатолія завдання №1.

На фото: Захищати свою територію взявся мисливський бронзовий фазан

На фото: Гордість господаря — золотий червоний фазан

На фото: Вражає барвами і золотий жовтий

На фото: Практично увесь город перерили в’єтнамські свині

На фото: Срібний фазан гарний по-особливому

Loading...