У Луцьку відкрили Центр екстреної медичної допомоги
Сьогодні, 22 жовтня, у Луцьку урочисто відкрили обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Саме сюди надходитимуть виклики «швидкої» з усієї області.
Сьогодні, 22 жовтня, у Луцьку урочисто відкрили обласний Центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Саме сюди надходитимуть виклики «швидкої» з усієї області. Саме тут їх розподілятимуть на екстрені, тобто ті, які потребують негайного виїзду до пацієнтів, та нетермінові. Чиновники переконані, що якість надання медичної допомоги від цього лише покращиться і перші місяці роботи центру, який, до слова, працює вже кілька місяців, – яскраве тому підтвердження.
- Центр був мрією працівників медичної допомоги, бо якість роботи покращилася, з’явилися нормативні документи, які регламентують роботу екстреної служби і визначають обов’язки медиків та інших служб. Уже є затверджені постановою Кабміну критерії, як поділяти виклики на екстрені та не екстрені, - розповів керівник комунального закладу «Волинський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» Олег Куц.
За його словами, карет «швидкої допомоги» вистачає, але кілька додаткових не завадили б. Загалом же по області курсує 105 «швидких», з яких десять придбані зовсім нещодавно. А до квітня 2014 року Волинь отримає ще 33 нових автомобілі.
Стосовно забезпечення медикаментами, то Олег Куц переконує, що останні два роки у медиків не виникає такої проблеми, як відсутність медичних препаратів.
-Ми не можемо навіть уявити, як би працювалося лікарям «швидкої», якби у них чогось не було. Наші «швидкі» забезпечені усіма потрібними медикаментами, навіть найдорожчими, які коштують десять і більше тисяч гривень, - наголосив пан Куц.
Начальник обласного управління охорони здоров’я Ігор Ващенюк розповів, що із початком роботи центру, кількість непрофільних виїздів зменшилася на 30%. Як наголосив голова ОДА Борис Клімчук, тепер медики швидкої не їздять в особистих справах, прикриваючись викликом, а це значно поліпшило якість, а головне – своєчасність надання медичної допомоги. Пан Ващенюк також зауважив, що волинські медики у 97% викликів встигають дістатися до міського пацієнта за 10 хвилин і у 93% випадків – доїжджають за 20 хвилин до хворих у сільській місцевості.
Ігор Ващенюк також повідомив, що уже три райони Волині підключені до єдиної системи викликів, зокрема, Луцький, Рожищенський та Локачинський. Інші – чекають свого часу, але, як наголосив головний медик області, «швидкі» усіх районів уже обладнані та підключені до системи GPS.