Волинський бізнес провів в ошорах операцій на понад 63 мільйони гривень

Як свідчить митна аналітика, за дев’ять місяців 2013 року з використанням офшорів 14 представників бізнес-спільноти Волині експортували продукцію і 4 здійснювали імпортні операції.

Джерело: Відомості

Як свідчить митна аналітика, за дев’ять місяців 2013 року з використанням офшорів 14 представників бізнес-спільноти Волині експортували продукцію і 4 здійснювали імпортні операції. Обсяги експорту з Волині із залученням офшорів -18,9 мільйона гривень, операції імпорту за цей час сягнули 44,7 мільйона гривень. Серед експортних позицій найчастіше трапляються лісоматеріали, а найбільш активно волинські фірми імпортують автівки та кузови.

Перелік офшорних зон, із якими активно співпрацювали волинські підприємства та підприємці, традиційний, - зазначають фахівці ГУ Міндоходів у Волинській області. Зокрема, бізнесмени Волині мають ділові стосунки з фірмами Белізу, Сейшельсьских, Британських Віргінських та Маршаллових островів.

Така співраця не суперечить чинному законодавству, якщо не ставить за мету здійснити господарські операції задля ухилення від сплати податків. Підстав звинувачувати волинські фірми саме у такій співпраці за операціями, які здійсненні цього року, наразі фахівці Міндоходів не мають.

Однак, зважаючи на вимоги законодавства про трансфертне ціноутворення подбати про репутацію та уникати необґрунтованих економічно ділових стосунків із офшорними фірмами – саме на часі, - вважає заступник начальника ГУ Міндоходів у Волинській області Інна Степанюк.

«Якщо взяти до уваги той факт, що закон про трансфертне ціноутворення пройшов тривалий та конструктивний процес обговорення із представниками громадськості та бізнесу, то його застосування не повинно викликати жодних застережень у керівників фірм та підприємців, котрі працюють прозоро і легально». – підкреслила Інна Степанюк.

За словами посадовця, решті волинських кампаній варто переглянути свої бізнес-контракти на відповідність їх положень закону по трансфертне ціноутворення.

«Кожен бізнесмен повинен розуміти: наша держава хоче стати повноцінним членом європейського співтовариства. Виведення прибутків за кордон через офшорні схеми – крок у протилежному напрямку. Це і стало однією з визначальних причин законодавчого врегулювання питання формування ціни на товари, що вивозяться за межі України, або ввозяться з-за кордону», - запевнила Інна Степанюк.

У Головному управлінні Міндоходів у Волинській області запевняють, що під час перевірок місцевих підприємств на предмет законості їх операцій із офшорами не користуватимуться суто фіскальним трактуванням закону, оскільки фінансові санкції у цій ситуації- не самоціль.

«Міністр доходів і зборів України Олександр Клименко неодноразово наголошував: закон буде впроваджуватися, як і приймався, під пильним контролем громадськості та в умовах постійного діалогу з бізнес-спільнотою. Ми вже запланували зустрічі з бізнесом, щоб під час дискусій та діалогу допомогти нашим підприємцям адаптувати свою діяльність до нових умов, попередити можливі випадки некоректного трактування законодавчих вимог та унеможливити випадки, коли надприбутки «ховаються» за кордоном замість належних відрахувань до державної скарбниці». – підсумувала заступник начальника ГУ Міндоходів у Волинській області Інна Степанюк.

Loading...