Власникам нерухомості варто провести звірку даних про об’єкти, що підлягають оподаткуванню, – ГУ Міндоходів Волині
До 31 грудня 2013 року власники житлової нерухомості можуть звернутися до податкових інспекцій за місцем реєстрації для звірки даних про майно, яке перебуває у власності та з якої у наступному році сплачуватиметься податок на нерухоме майно, – звертають увагу фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Волинській області.
До 31 грудня 2013 року власники житлової нерухомості можуть звернутися до податкових інспекцій за місцем реєстрації для звірки даних про майно, яке перебуває у власності та з якої у наступному році сплачуватиметься податок на нерухоме майно, – звертають увагу фахівці управління доходів і зборів з фізичних осіб ГУ Міндоходів у Волинській області.
Як відомо, податок на нерухоме майно сплачуватимуть не всі власники, а лише ті, котрі володіють «зайвими» квадратними метрами.
Отож, фахівці Міндоходів будуть обчислювати податок на нерухоме майно насамперед враховуючи площу житлових об’єктів.
Зокрема, власники квартир площею до 120 кв. метрів та будинків площею до 250 кв. метрів податок на нерухоме майно не сплачуватимуть. За умови, що житлова нерухомість, яка перебуває у власності особи, перевищує зазначені показники, Ви стаєте платником податку на нерухоме майно.
Однак, в обчисленні податку на нерухоме майно застосовуватиметься диференційований підхід: власники елітного майна сплачуватимуть більше за володіння нерухомістю.
Лише 1 відсоток від мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за кожен «зайвий» квадратний метр сплачуватимуть ті громадяни, які володіють квартирою до 240 квадратних метрів та будинком, житловою площею до 500 квадратних мерів. Якщо Ваша нерухомість перевищує зазначенні площі, доведеться сплатити 2,7 відсотка від мінімальної заробітної плати за «зайві» метри.
Власникам кількох об’єктів житлової нерухомості треба взяти до уваги, що сплачувати податок вони будуть за умови, якщо площа об’єктів житлової нерухомості перевищує 370 квадратних метрів. Якщо житлова площа нерухомості для різних видів об’єктів не перевищує 740 кв.м. ставка податку становить 1 відсоток, у разі перевищення 740 кв.м. ставка вже становитиме 2,7 відсотка.
Нагадаємо, що основні зміни щодо податку на нерухоме майно, внесені Законом України від 04.07.2013 року № 403-VII,і набули чинності з 04.08.2013 року, і стосуються фізичних осіб.
Ставки податку встановлюються сільською, селищною або міською радою у відсотках до розміру мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня звітного (податкового) року, за 1 кв.метрів бази оподаткування.
Водночас звільняються від сплати податку фізичні особи, які відповідно до закону мають статус багатодітних або прийомних, або малозабезпечених сімей, опікунів, піклувальників дітей, але не більше одного такого об’єкта на сім’ю, опікуна, піклувальника. Зокрема, об’єкти житлової нерухомості, в тому числі їх частки, що належать дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, та особи з їх числа, визнаним такими відповідно до закону, дітям – інвалідам, які виховуються одинокими матерями (батьками), але не більше одного такого об’єкта на дитину.
Власники нерухомості, які проживають на території обслуговування Луцької ОДПІ можуть провести звірку даних зі сплати податку на нерухоме майно за адресою м. Луцьк, Київський майдан,4 , кабінет 208.
З питань нарахування та сплати податку на нерухоме майно волинян проконсультують у центрах обслуговування платників податків.