Гіпертоніки мають можливість купувати ліки із 90% знижкою
Про артеріальну гіпертензію та стан реалізації пілотного проекту щодо державного регулювання цін на ліки для лікування осіб з гіпертонічною хворобою в області сьогодні говорили на прес-конференції управління охорони здоров’я Волинської облдержадміністрації.
В області зареєстровано 538 тис. захворювань серед жителів області з серцево-судинною патологією. Щороку в області реєструється більше 800 випадків гострого інфаркту міокарда та більше 2000 випадків гострих коронарних нападів. На сьогодні в закладах охорони здоров’я області на диспансерному обліку перебуває 249013 осіб з гіпертонічною хворобою (з них село – 119 353, місто – 129660).З них 178 тисяч потребують медикаментозної корекції та лікування. В дану групу осіб не увійшли хворі, які не потребують медикаментозного лікування, а це хворі з гіпертонічною хворобою І ст., а також особи у яких артеріальна гіпертензія є супутньою патологією (всього 25 476 осіб, що становить 30%).
- Артеріальна гіпертензія підступна тим, що людина може її взагалі не відчувати, бо специфічних симптомів підвищення тиску не існує. Хвороба є частою причиною інфаркту міокарда, інсульту, сприяє розвитку ішемічної хвороби серця, хронічних захворювань головного мозку, нирок, очей. Люди часто не консультуються з лікарем і займаються самолікуванням. Таким чином свідомо завдаючи шкоди власному здоров’ю. На сьогодні в області вже 342 аптечні пункти забезпечують для осіб з гіпертонічною хворобою медичні препарати з 90%-им та 50%-им відшкодуванням від їхньої вартості. Наблизити аптечну мережу до кожного населеного пункту, щоб забезпечити виконання проекту, - розповів головний терапевт області Микола Берник.
Відшкодування коштів поширюється на три групи препаратів для гіпертоніків:
I. Група препаратів з 90%-им відшкодуванням коштів від вартості ліків (32 препарати, втому числі імпортні);
II. Група препаратів з 50%-им відшкодуванням коштів від вартості ліків (18 препаратів);
III. Комбіновані лікарські засоби.
Усього – 161 препарат для хворих на артеріальну гіпертензію.
Наприклад, вартість «Берліприлу» становить 32,89 гривні, а коли проводиться відшкодування коштів, то пацієнт його придбає в аптеці за 15 гривень 40 копійок, «Еналапріл» вартує більше 5 гривень, а завдяки проекту хворий сплачує 50 копійок.
- Процес лікування для гіпертоніків безперервний і це є суттєва підтримка держави, -наголосив Микола Берник.
Також він додав, що відповідний проект, на який виділено більше 191 мільйона гривень, вважають пілотним, оскільки в Кабміні України розглядаються й інші напрямки відшкодування ліків для пацієнтів.
Аби заплатити в аптеці менше, хворим на артеріальну гіпертензію потрібно:
звернутися до сімейного лікаря за рецептом, у якому обов'язково має бути зазаначена міжнародна непантенована назви та/або їх комбінацій.
Рецепти на лікарські засоби, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, додатково завіряються печаткою червоного кольору, де вказується, що «Вартість підлягає відшкодуванню».
Відпуск із аптек таких лікарських засобів відбувається тільки за відповідними рецептами. Відповідно до порядку відпуску лікарських засобів і виробів медичного призначення з аптек та їх структурних підрозділі, вартість яких підлягає державному відшкодуванню, зберігаються в аптеках протягом трьох років.
Перелік медичних препаратів, які розділено за категоріями відшкодування, наявний в аптеках та у сімейних лікарів.