На майданчику в школі на дитину впала дерев’яна хатинка
Чи впевнені ви, відправляючи дитину до школи, що вона повернеться додому здоровою?
Чи впевнені ви, відправляючи дитину до школи, що вона повернеться додому здоровою?
Взятися за ретельніше вивчення цього питання «Відомості» змусила ситуація, яка сталася буквально на третій день навчання у Ківерцівській експериментальній школі.
Учні четвертого класу гуляли на території навчального закладу разом із учителем. Під час прогулянки завалилась одна з конструкцій ігрового майданчика — дитяча хатинка. В результаті учениця отримала травму.
Наступного дня після події кореспондент «Відомостей» побувала у Ківерцях. Одначе від дитячого майданчика і сліду не залишилося. Хоча факт інциденту керівництво школи підтвердило.
На фото: Наступного дня після події від дитячого майданчика і сліду не залишилося
— Це був нещасний випадок, — сказала директор Світлана Свиновей. — Перед початком навчального року наш завгосп перевіряв усі спортивні й ігрові конструкції. Вони були закріплені. Чому та хатинка завалилася, наразі сказати не можу. Можливо, тому що у перші дні вересня йшли сильні дощі, та й підлітки могли її розхитати. Головне, що з дитиною все добре і батьки претензій до навчального закладу не мають.
«Відомостям» вдалося зв’язатися з мамою потерпілої дівчинки. Вона підтвердила, що жодних претензій до школи та педагогів не має. З її донечкою все добре, і, незважаючи на тріщину в руці, вона відвідуватиме школу.
Це дуже добре, що у Ківерцях усе закінчилося щасливо. Та ми добре пам’ятаємо історію кількарічної давності, коли у Камені-Каширському на п’ятирічну дівчинку в дитсадочку впала фігура зайця. Від отриманих травм дитина померла. Серед інших тоді правоохоронці перевіряли версію, чи, бува, хто вночі не розхитав фігуру, яка до того була «дуже міцно закріплена». Адже для демонтажу аналогічних фігур на території закладу знадобилися зусилля трьох чоловіків.
Не змогли лікарі врятувати і учня 6 класу з Черкаської області, на якого на спортивному майданчику навчально-виховного комплексу впали футбольні ворота.
Цей страшний перелік можна продовжувати. «Відомості» ж вирішили з’ясувати, чи відповідає хтось за безпеку наших дітей у навчальних закладах. Зокрема, чи перевіряють і хто перевіряє спортивне й ігрове знаряддя. Отримати відповідь ми сподівались у територіальному відділенні Держгірпромнагляду України. Проте, як сказав начальник інспекції нагляду за промисловою безпекою та охороною праці В’ячеслав Савенко, відомство не проводить перевірки на підприємствах середнього та низького ступенів ризику. А перевіряти готовність інвентарю до навчального року зобов’язана спеціально створена комісія у самому навчальному закладі.
Інакше кажучи, вся відповідальність за безпеку дітей у стінах навчального закладу лежить виключно на керівництві цього закладу. Правоохоронні органи серйозно беруться за керівників лише у випадку, коли дитина отримала важкі травми або померла. В іншому ж разі — тільки за умови звернення батьків. Чи багато ви знаєте випадків, коли батьки судилися з керівництвом школи за перелом, отриманий дитиною під час фізкультури? Отож-бо.
Разом із тим, як директори волинських шкіл дбають про безпеку дітей, видно зі статистики Головного управління охорони здоров’я.
Так, минулого року в межах шкільних стін в області травмувалося 37,1 на 10 тисяч учнів від 6 до 14 років. Найбільше таких травм було отримано у школах Луцька, Нововолинська, Локачинського, Турійського, Рожищенського, Ковельського та Ківерцівського районів.