Антимонопольники кажуть, що заготівельники необгрунтовано знижуть ціну на худобу
У Волинському відділенні Антимонопольного комітету України кажуть, що за півроку рівень закупівельних цін на м’ясо великої рогатої худоби в живій вазі знизився на 26-37,5 %% у порівнянні до 2012 року. При цьому при зниженні рівня закупівельних цін на велику рогату худобу не відбулося зниження рівня оптово-відпускних цін на м’ясо. Навпаки, відбулось зростання максимальної оптово-відпускної ціни на м’ясо на 40 % та зростання цін на яловичину (м’якоть) на продовольчих ринках області на 7,6 %.
У Волинському відділенні Антимонопольного комітету України кажуть, що за півроку рівень закупівельних цін на м'ясо великої рогатої худоби в живій вазі знизився на 26-37,5 %% у порівнянні до 2012 року. При цьому при зниженні рівня закупівельних цін на велику рогату худобу не відбулося зниження рівня оптово-відпускних цін на м'ясо. Навпаки, відбулось зростання максимальної оптово-відпускної ціни на м'ясо на 40 % та зростання цін на яловичину (м’якоть) на продовольчих ринках області на 7,6 %.
Зокрема, зазначену тенденцію щодо зниження рівня закупівельних цін на велику рогату худобу у 2013 році було встановлено у значимих учасників ринку заготівлі в межах районів Волинської області - ТзОВ «Спартак» (м.Ковель), ТзОВ «Піддубецьке м’ясопереробне підприємство» (с.Піддубці, Луцький р-н), ПП «Рачинм’ясопром» (с.Рачин, Горохівський р-н), ТзОВ «Сосна» (смт. Любешів), ФГ «Поляна М» (с. Тростянець, Ківерцівський р-н).
З метою забезпечення стабільної цінової ситуації на ринку, територіальне відділення рекомендувало зазначеним підприємствам Волинської області вжити заходів, спрямованих на запобігання вчиненню порушень законодавства про захист економічної конкуренції, у вигляді антиконкурентних узгоджених дій.
Про результати розгляду даних рекомендацій, підприємства повинні повідомити територіальне відділення у місячний строк з дня їх отримання.
Відділення й надалі контролюватиме рівень закупівельних цін на велику рогату худобу у Волинській області.