Роботу волинський м’ясопереробних підприємств можуть перевірити антимонопольники

Роботу волинський м’ясопереробних підприємств можуть перевірити антимонопольники

На Волині достатньо якісної м’ясної продукції місцевого виробника, тому не варто завозити дешеву імпортну сировину для виготовлення ковбасних виробів.

Джерело: Відомості

На Волині достатньо якісної м’ясної продукції місцевого виробника, тому не варто завозити дешеву імпортну сировину для виготовлення ковбасних виробів. На цьому наголосив заступник голови облдержадміністрації Віталій Карпюк на нараді з керівниками мясопереробних підприємств області, розповіли у прес-службі Волинської ОДА.

Аналізувалося виконання в регіоні Постанови Кабміну щодо заготівлі м’ясопереробними підприємствами області м’ясної сировини, в т. ч. високовагового молодняка великої рогатої худоби у населення.

Із 150 наявних в області м’ясопереробних підприємств лише 5 закуповують м'ясо безпосередньо у селянина. Решта – завозять із-за кордону, зокрема, Республіки Польща.

«Усі відповідні служби повинні спрацювати так, аби призупинити ввезення імпортної сировини. Чому ж не купити продукцію місцевого виробника і дати можливість заробити волинянину, який до того ж отримає державну дотацію у сумі 2 тис. грн. за одну голову ВРХ? Невже дешевше ввозити в регіон сировину «сумнівної» якості зі шкір свиней та м’яса птиці механічної обвалки за тисячу кілометрів і завдавати шкоди здоров’ю людей?» — апелював заступник голови ОДА до м’ясопереробників.

Зокрема, у Рожищі, Заборолі та Горохові функціонують підприємства, що й надалі застосовують «тіньові схеми» ведення бізнесу. «Ми неодноразово зверталися до керівників м’ясопереробних підприємств працювати в рамках постанови уряду. Однак, бачимо, що підприємцям вигідніше закупити сировину в Польщі, таким чином, не мати тяганини з оформленням відповідних документів», — зазначив він.

Заступник голови облдержадміністрації також висловив обурення щодо цінової політики на ринку м'яса. «У 2012 році закупівля у населення високоякісної м’ясної сировини сягала 18-20 грн./кг, у цьому ж році лише 10-12 грн./кг. Вартість знижено, але покупець цього не відчув. Крім того, у кожному пункті заготівлі м’яса має бути касовий апарат. Як бачимо, роботу м’ясопереробних підприємств має перевірити Антимонопольний комітет», — наголосив Віталій Карпюк.

Серед добросовісних підприємств — «Сосна» (Любешівський район), «Спартак» (Турійський район), «Ковельські ковбаси», «Рачинм’ясо-пром», «Поляна М» (Ківерцівський район).

За результатами наради будуть прийняті відповідні рішення стосовно керівників м’ясопереробних підприємств, які порушують законодавство. 

Loading...