На Волині відкрили перший симуляційний тренінговий центр
У Луцьку на базі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання створено симуляційний тренінговий центр для навчання медичних спеціалістів Волинської області.
В межах впровадження Україно-Швейцарської програми «Здоров’я матері та дитини» у м. Луцьку на базі Волинського обласного дитячого територіального медичного об’єднання створено симуляційний тренінговий центр для навчання медичних спеціалістів Волинської області.
Офіційне відкриття центру відбулося сьогодні. У країнах Європи навчання у симуляційних центрах є важливою складовою у професійній підготовці медичних працівників. Для України такі симуляційні тренінгові центри – це нова високотехнологічна методика навчання медперсоналу. Вона полягає в тому, щоб спеціалісти відпрацьовували практичні навички надання медичної допомоги на манекенах. Обладнання для симуляційних центрів - це манекени матері, яка народжує дитину, та новонародженого, який імітує різні небезпечні стани. Симулятори комп’ютеризовані і дозволяють програмувати потрібні сценарії поведінки у типових проблемних ситуаціях, до яких мають бути готовими медики, - розповів начальник управління охорони здоров’я Волинської обласної державної адміністраціїІгор Ващенюк.
У квітні 2013 року Україно-Швейцарська Програма «Здоров’я матері та дитини» за підтримки Швейцарської Конфедерації придбала обладнання (симулятори матері та дитини SimMom та SimNewB виробництва норвезької компанії Laerdal) для створення симуляційного тренінгового центру на Волині на загальну суму 850 тис.грн. Закуплене обладнання, окрім Волині, було встановлено ще у 3 регіонах України: у Вінницькій обласній клінічній лікарні ім. М.І. Пирогова, у Кримському республіканському перинатальному центрі м. Сімферополь та в Івано-Франківському обласному перинатальному центрі. Одночасно було проведено навчання персоналу, який працюватиме з цим обладнанням та відповідатиме за проведення тренінгів у своєму регіоні.
Нова фаза Програми з травень 2011 по квітень 2015 року присвячена поширенню досвіду та досягнень попередніх фаз у всіх партнерських регіонах. Головна мета - покращити якість, ефективність і доступність послуг з охорони здоров'я матері та дитини у цих регіонах.
Довідка
Україно-Швейцарська Програма «Здоров’я матері та дитини» впроваджується за підтримки Швейцарської Конфедерації Швейцарським Інститутом Охорони Здоров‘я на підставі наказу МОЗ України від 8 листопада 2011 року. Діяльність Програми базується на міжнародному підході до безпечної вагітності та пологів.
Україно-швейцарська співпраця, спрямована на покращення здоров'я матерів та дітей, розпочалася в 1997 році. За цей період були успішно реалізовані ініціативи спільно з МОЗ України, Національною медичною академією післядипломної освіти ім. П.Л. Шупика та партнерами з Волинської, Івано-Франківської, Вінницької областей та АР Крим. Довготривала співпраця з партнерськими регіонами була орієнтована на підтримку реформ і модернізацію системи охорони здоров'я матерів і дітей, забезпечення комплексного підходу до надання перинатальних послуг.
В грудні 2012 року Швейцарська Конфедерація придбала і встановила медичне устаткування в 42 партнерських медичних установах в 4 регіонах України на загальну суму 1 млн. 600 тис. CHF (близько 13 374 353 грн.), у тому числі такі необхідні для забезпечення здоров'я матері та дитини пристрої, як апарати штучної вентиляції легень для новонароджених і немовлят з функцією СДППД(СРАР), інкубатори для новонароджених, реанімаційні столики для новонароджених, портативні рентген-апарати, кардіотокографи та ін.