Екстрена медична служба області забезпечена повністю усім необхідним

Екстрена медична служба області забезпечена повністю усім необхідним

У цьому запевняє начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк.

Джерело: Відомості

У цьому запевняє начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Ігор Ващенюк. Він розповів, що загалом на створення та роботу Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у Луцьку держава передбачила Волині 54 млн. грн, в тому числі – понад 7 млн. грн. на медикаменти для карет швидкої допомоги, повідомляє прес-служба управління.

- Суттєві зміни відбулися в екстреній медичній допомозі, - розповів Ігор Ващенюк. - На сьогодні екстрена служба області забезпечена повністю усім необхідним. Достатньо і кадрового потенціалу, для диспетчерів організовуються навчання. Поступово оновлюється автопарк. Приблизно 30 машин закупимо за кошти держави, вісім матимемо від меценатів. Загалом упродовж двох років плануємо повністю оновити карети швидкої допомоги. Наразі налічується 120 «швидких».

Також відбулося підписання акту прийому передачі приміщення Луцької станції швидкої допомоги в обласну комунальну власність. Ключі від оновленого закладу вручили головному лікареві Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф Олегу Куцу. Ремонтні роботи у приміщенні завершені. Залишилося завершити благоустрій території та встановити обладнання.

У рамках проекту «Вчасна допомога» заклад отримав обладнання, що дозволить протягом декількох секунд зв’язуватися з бригадами, які перебувають на великій відстані. Моментальний зв'язок важливий, зокрема, під час аварій. Адже в таких ситуаціях дорога кожна секунда, - зазначив Олег Куц.
Працівники оперативно-диспетчерської служби прийматимуть та передаватимуть виклики з усієї області та здійснюватимуть контроль за їхнім виконанням. Обладнання дозволить точно визначити координати місця, з якого здійснили виклик. Дане обладнання дасть можливість архівувати виклики і зберігати інформацію протягом п’яти років.

На території приміщення встановлений дизель-генератор, який забезпечуватиме роботу апаратури у випадку перебоїв з електроенергією.
Оперативно-диспетчерська служба працюватиме у будівлі колишньої підстанції швидкої допомоги, що знаходиться на вулиці Словацького, 28. У приміщенні розташовуватиметься зал для диспетчерів, серверна, гардеробна, кімнати сангігієни та кімната відпочинку для працівників.

Головний лікар Центру розповів, що протягом першого півріччя 2013 року бригади екстреної медичної допомоги здійснили 114843 виїздів, з яких 78,9% зареєстровані як екстрені випадки. Дотримуються нормативів доїзду до пацієнта по місту за 10 хвилин у 96,2% випадків, а в сільській місцевості до 20 хвилин у 94,5% випадків. З початку року фахівці екстреної медичної допомоги здійснили 84600 виїздів внаслідок раптових захворювань, серед яких більшу кількість складають гіпертензивні кризи, з яких 6011 - нещасні випадки, 306 - внаслідок дорожньо-транспортних пригод.

В Обласному центрі екстреної медичної допомоги та медицини катастроф області працюють 68 бригад швидкої допомоги. Бригади забезпечені необхідними медикаментами, а також корпоративним мобільним зв’язком. Штат працівників налічує 1005 медичних працівників, із них 95 лікарів та 429 молодших медичних спеціалістів. За добу вони обслуговують 649 викликів (в середньому одна бригада обслуговує – 10,8 викликів за добу).

Загалом заплановано створити ще 22 пункти базування бригад екстреної медичної допомоги, з них 10 - у 2013 році насамперед у сільській місцевості. В цьому році вже відкрито пункт базування бригад екстреної медичної допомоги на базі лікарської амбулаторії ЗПСМ с.Межисить Ратнівського району.

Loading...