У Луцьку розроблятимуть проект щодо реконструкції зливової каналізації

На початку 43-ї сесії міської ради заступник міського голови Лариса Соколовська поінформувала про ситуацію, що склалася вчора, 30 липня, у зв’язку з природною стихією.

Джерело: Відомості

На початку 43-ї сесії міської ради заступник міського голови Лариса Соколовська поінформувала про ситуацію, що склалася вчора, 30 липня, у зв’язку з природною стихією. Вона повідомила, що під час сильного дощу в місті випало 122 мм опадів, а це в два рази більше місячної норми, внаслідок чого були підтоплені житлові будинки, вулиці, міська клінічна лікарня, школи, котельні, трансформаторні підстанції та інші об'єкти життєзабезпечення міста.

З 16.00 було частково припинено рух транспортних засобів та відключено енергопостачання на деяких вулицях міста. Зокрема, було відключено дев’ятий розподільчий пункт міської клінічної лікарні, на даний час лікарня отримує живлення з резервного кабеля. За словами заступника міського голови, системі водопостачання міста (КП «Луцькводоканал») також завдано збитки.

«О 16.30 підтоплено приміщення водопровідної насосної станції Дубнівського водозабору, внаслідок чого виведено з ладу 3 електродвигуни. Прилад частотного керування електродвигуном потребує заміни. В адмінприміщенні виведені з ладу всі засоби зв'язку і оргтехніки. Вимкнуто електроживлення на 2-х ділянках артсвердловин (с. Крупа та с. Рованці)», - поінформувала Лариса Соколовська.

На каналізаційно-насосних станціях № 1, 2, 7, 12 роботи з відкачки переповнених колекторів закінчились близько 3.00. На станції №3 роботи по пониженню рівня стічних вод в колекторах ще тривають. Протягом доби відкачували воду з міської клінічної лікарні.
Роботи виконувались силами КП «Луцькводоканал». «Працівники спрацювали дуже добре», - відзначила Лариса Соколовська.
Також поінформувала, що система теплопостачання (ДКП «Луцьктепло ») також постраждала у зв’язку з стихією. Відключено від електропостачання 5 котелень, адмінприміщення на вул. Г.Артемовського та 3 ЦТП.

Залито дощовими водами 2/3 каналів теплових мереж, що призвело до пониження температури гарячої води. «На даний час усі котельні та ЦТП працюють у штатному режимі», - сказала Лариса Соколовська.

Внаслідок великої кількості опадів на дорогах міста виникли провали, зокрема, на перехресті С.Ковалевської-Відродження, на пр. Соборності, 30, 32, на вул. Пінській, а також на вул. К. Карого (район р. Сапалаївки).

«Для ліквідації наслідків стихії було задіяно три бригади КП «Луцькспецкомунтрансу» по розчистці зливових каналізацій та всю наявну техніку для відкачування води. Також працювало 20 одиниць техніки та 75 представників особового складу Управління Державної служби України з надзвичайних ситуацій в області», - зазначила Лариса Соколовська. «Усі служби спрацювали злагоджено та на належному рівні», - додала вона.

Після інформації, озвученої заступником міського голови, депутати висловили й свої пропозиції щодо виходу із ситуації. Усі зійшлися на тому, що необхідно працювати над розробкою проекту щодо реконструкції зливової каналізації у місцях найбільшого підтоплення. Луцький міський голова Микола Романюк доручив детально проаналізувати ситуацію, надати пропозиції та врахувати їх при формуванні бюджету наступного року.

Loading...