На «Бандерштаті» розкажуть про найстарішу скаутську організацію і презентують фільм «Толока» Іллєнка
Cтарший пластун Івано-Франківської станиці, громадський активіст Тарас Зень розповіcть на «Бандерштаті» про столітню українську скаутську організацію «ПЛАСТ».
Cтарший пластун Івано-Франківської станиці, громадський активіст Тарас Зень розповіcть на «Бандерштаті» про столітню українську скаутську організацію «ПЛАСТ». Приїде на «Бандерштат» Тарас Зень зі своїми підопічними. Сам Тарас проведе гутірку на тему «Пласт як ефективна виховна методика для молоді», а українські скаути будуть складати пазли «Герої України».
Дата заснування «Пласту» — осінь 1911 року. Перша пластова присяга відбулася 12 квітня 1912 р., попри те, що насправді пластові гуртки створено незалежно один від одного Іваном Чмолою, Олександром Тисовським та Петром Франком. Згодом оформився Організаційний пластовий комітет у 1913 р., який об’єднав розрізнені пластові гуртки в масштабну крайову організацію. Нині «Пласт» — найбільша та найстаріша українська скаутська організація, яка діє у багатьох країнах світу (Між ними Пласт у США, Пласт в Аргентині, Пласт у Канаді) та об’єднує пластунів України й української діаспори. В Україні кількість пластунів становить 6 000 осіб. Діє організація у 24 регіонах України.
Крім того, на фестивалі українського опору «Бандерштат-2013» відбудеться презентація тізеру українського історичного фільму «Толока» Михайла Іллєнка. Продюсер «Толоки» Пилип Іллєнко розповість про ідею та процес зйомки фільму у суботу, 3 серпня.
Фільм «Толока» за віршем Тараса Шевченка «У тієї Катерини хата на помості…» – перша масштабна екранізація твору Шевченка за часів незалежності України. «Цей вірш у Кобзаря один з найкоротших – шістдесят сім рядків. Його можна було б записати на долоні, як шпаргалку, але рядкам поета на долоні буде тісно», говорить автор фільму Михайло Іллєнко – «Лінії життя» просяться за межі сторінки, порушують кордони свого часу… Потужні силові лінії продовжують слова поета і тягнуться до нас – у наше минуле, сьогодення і далі у майбутнє». Картина приурочена до 200-річного ювілею поета.