Сусідство з собачим притулком небезпечне для життя людей

Сусідство з собачим притулком небезпечне для життя людей
Мешканці двох будинків не хочуть жити поруч із собачим притулком / Фото: Людмила ШИШКО

Однак переносити його в інше місце ніхто не збирається

Автор: Людмила ШИШКО / Джерело: Відомості

Однак переносити його в інше місце ніхто не збирається

З часу, як на вулиці Мамсурова, 9 у Луцьку відкрили притулок для бродячих собак, життя майже 50-ти мешканців двох будинків (7а і 9а), що розміщені поруч, стало нестерпним. Про свої біди вони розповіли на прийомі громадян голові Луцької міської ради Миколі Романюку.

— Ми три роки мучимося, — розпочала мешканка будинку Олена Балій. — Діти хворіють: на голові лишай. Звідки все це береться? Від собак. Де ж то таке видано, щоб за десять метрів від будинків собачник розмістили! Нас що, вже за людей не мають? Недавно мою дитину вкусила собака. Раніше курей, кролів тримали — тепер ні.

— А ви знаєте, що вночі робиться, яке виття стоїть? — веде далі її сусідка. — Це ж чотириста собак! Людям аж на Цукровому чути, як вони гавкають. Ми вікна вночі відчинити не можемо, та навіть і з зачиненими заснути важко, а в нас діти маленькі, люди похилого віку — вони спокою хочуть.

— Я прожив 81 рік, але такого ще не було, — продовжує старенький чоловік. — От приїхала до мене донька на Пасху, каже: тату, йдемо до церкви. Ми вийшли — а на вулиці зграя собак, мусили вертатися, викликати таксі.

«Відомості» вирішили на власні очі подивитись, як живуть ці люди та чи справді все так погано, як описали у кабінеті міського голови.

Їхні будинки розміщені у віддаленому районі. Про те, що неподалік собачий притулок, зрозуміла, вийшовши з маршрутки, адже обабіч дороги у спекотний день мирно відпочивало кілька чотирилапих. На перехожих вони уваги не звертали. Вже ближче до людських помешкань почула гавкіт.

Подвір’я тут одне на два будинки, а ще люди мають хлівчики, де тримають, мабуть, якусь живність.

— Ось там собачник відгороджений сіткою, ходіть покажу вам, — пропонує глянути житель будинку 9а Володимир Іванович. — Вона в дірках, і пси через них пролазять сюди. Ми латаємо як можемо, та від того толку мало. От подивіться, вже один пробрався, отам лежить.

На фото: Люди залатують дірки у паркані, щоб собаки не забігали на їхнє подвір’я

Правда, коли ми підійшли, собака втік. Загорожа зі старої сітки і справді майже впритул до будинку.

— Ті собаки нам жити не дають, — навперебій скаржилися люди. — По три-чотири дні їх там не годують, то вночі так виють, що жах! Кажуть, що їх там стерилізують, але вони як плодилися, так і плодяться.

— Раніше тут кури ходили, качки, — показує рукою на подвір’я жіночка, — а тепер котів і то поїли. А як є один, то ховається.

— У мішках собак здохлих он туди в посадку викидали, ми почали скаржитися, то тепер уже спалюють їх на території. Одного разу такий сморід стояв, що не передати, — каже чоловік.

— А недавно там якийсь карантин придумали, — додає мешканка будинку 7а Людмила Григорівна. — Нас ніхто ні про що не попередив. Може, там якась холера чи інша зараза. А собаки ж — розносники, вони ж тут вільно ходять. У нас діти, ми переживаємо. Рік тому на мене ті пси напали, то добре, що водій маршрутки зупинився, відігнав.

Жителька пані Олена каже, що й минулого року зверталися до міського голови, та їхня проблема й досі не вирішена. Й у санстанцію скаргу заносила — її зареєстрували, однак відповіді не надіслали.

Чи справді собак не годують, чому вони вільно гуляють біля помешкань і у зв’язку з чим оголошено карантин, ми вирішили дізнатись у притулку. Проте на територію журналіста не впустили, хоча директор комунального підприємства «Ласка», яке опікується бездомними тваринами, Дана Новарчук за ворітьми люб’язно з нами поспілкувалася. Вона запевнила, що тварин годують, адже згідно з договором про благодійну допомогу ковбасу постачає ТзОВ «Забіяка». На підтвердження своїх слів попросила працівника підвезти тачку з продукцією.

На фото: Цією ковбасою годують собак

— Нам тут землю виділила міська рада, це промислова зона, ми тут розміщені законно. Те, що там є житлові приміщення, — це неправильно, — каже директорка «Ласки». — Тому ми вже підготували всі документи на будівництво повноцінного притулку, маємо всі експертні погодження, надіслали їх у Міністерство екології і чекаємо грошей з держбюджету. (Йдеться про три з половиною мільйони. — Авт.) Як тільки отримаємо кошти, першочергово збудуємо звукоізоляційну бетонну загорожу по всій території. Я співчуваю жителям, але ми це місце не вибирали, а іншого немає. Ми щодня рятуємо сотні тварин, до нас звертаються лучани, і кожного дня виїжджаємо на відлов. А харчуємо, стерилізуємо, лікуємо тварин за власні кошти, міськрада лише платить зарплату працівникам. Ми щодня виконуємо якісь ремонтні роботи, ставимо будки, вольєри — і на це ні копійки з бюджету. На жаль, у нас немає таких спонсорів, щоб виділили гроші на загорожу, тому мусимо чекати.

За словами пані Дани, сьогодні у притулку налічується 280 собак. На запитання, у зв’язку з чим на території оголошено карантин, відповіла, що не може розповідати, таким було рішення управління ветеринарної медицини, якому вони підпорядковуються.

Це ж запитання ми переадресували начальнику Управління ветеринарної медицини у місті Луцьку Василю Татушку.

— Два місяці триватиме карантин у зв’язку з захворюванням на сказ, — повідомив Василь Іванович. (Нічого собі! І про це не попередили мешканців Мамсурова! — Авт.) — 3 липня накладено карантин, зараз іде вакцинація тварин, яким її ще не зробили.

За його словами, 27 червня на вул. Селищній відловили собаку, яка покусала чотирирічну дитину. У пса, як виявилося через кілька днів, був сказ.

І як тут спокійно жити мешканцям згаданих будинків?! У той час як діє карантин і, можливо, ще є заражені тварини, собаки вільно гуляють по жилій території.

— На вашу думку, — цікавимося у Василя Татушка, — притулок може розміщуватися за десять метрів від житлових будинків?

— Думаю, що не може, — відповів.

Перший заступник міського голови Святослав Кравчук зауважив, що нарікання людей на сьогодні є справедливими, проте, на жаль, іншого місця для притулку немає.

— За кошти, а це 3,5 мільйона, які, сподіваюся, отримаємо до нового року, побудуємо високий паркан, що забезпечить звукоізоляцію між тими будинками та притулком, обладнаємо клітки, приміщення, які не дадуть можливості цим собакам розбігатися по всій території і створювати незручності людям, — розповів Святослав Євгенович. — А щодо відстані у десять метрів, то це лише від паркану, а від самих приміщень, де перебуватимуть тварини, — 30–40, як того й вимагають нормативи. Як завжди, вибираєш між більшістю і меншістю. Трохи не повезло цим людям, але для більшості мешканців Луцька ми повинні проблему з бродячими собаками вирішити.

Loading...